REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zagrają dla chorzowskiej noclegowni

Miasto

Przed nami kolejne wydarzenie, podczas którego działające na terenie naszego miasta stowarzyszenie Freeland, będzie chciało pomóc potrzebującym chorzowianom. Tym razem czeka nas koncert charytatywny połączony ze zbiórką środków, mających wesprzeć noclegownię mieszczącą się przy ul. Katowickiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncert charytatywny organizowany pn. „W oczekiwaniu na...” odbędzie się 1 grudnia o godz. 18:00 w Starochorzowskim Domu Kultury. - Nie chcieliśmy, aby tak duże wydarzenie zostało zapamiętane tylko jako kolejna impreza kulturalna. Dzięki inicjatywie naszych podopiecznych zmieniliśmy więc jego charakter na akcję charytatywną. W Chorzowie działa noclegownia dla mężczyzn prowadzona przez stowarzyszenie „Odnowa” i to ich podopiecznym chcemy pomóc – mówi Grzegorz Nowak ze stowarzyszenia Freeland.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Organizatorzy zachęcają, by zainteresowane nim osoby, przynosiły na miejsce koce, ciepłą odzież lub środki czystości, które będzie można przekazać na rzecz chorzowskiej noclegowni. Od 20 do 30 listopada potrwa również zbiórka przeprowadzana w chorzowskich szkołach, a także w Centrum Aktywizacji Społecznej mieszczącym się przy ul. Powstańców 70. Do tych placówek można przynosić dary, które mają pomóc potrzebującym.

Dlaczego twórcy wydarzenia zdecydowali się je zorganizować w formie koncertu? - W dzisiejszej dobie materializmu i wyrachowania oraz patrzenia przede wszystkim na swoje dobro, pragniemy uczulać naszą młodzież i dzieci na krzywdy drugiego człowieka. Wypracować w nich naturalne odruchy niesienia pomocy zarówno tej materialnej, jak i duchowej – zaznacza Grzegorz Nowak.

Podczas koncertu na scenie SDK wystąpią członkowie stowarzyszenia Freeland, zespół „Na szlaku”, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Luz Blus. W ramach międzynarodowej współpracy miast partnerskich - Chorzowa i Iserlohn – wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali oraz burmistrza miasta Iserlohn – Petera Paula Ahrensa. Patronat medialny nad imprezą objął portal TubaChorzowa.pl.

***

„Freeland” skupia wokół siebie ludzi, których wspólną pasją jest muzyka, teatr oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań związanych ze sceną artystyczną. Stowarzyszenie opiera swoją działalność przede wszystkim na aktywizacji dzieci i młodzieży. Jak podkreślają ich opiekunowie, jego atutem jest jej międzynarodowy charakter, który tworzą osoby, na co dzień mieszkające m. in. w Niemczech (Iserlohn) oraz USA (Big Stone Gap, Virginia). Działalność twórcza, aktywizująca dzieci i młodzież naszego miasta, ma charakter non profit. Spotkania z „Freelandem” odbywają się w każdy wtorek w Starochorzowskim Domu Kultury.

REKLAMA
Tomasz Breguła

Udostępnij:


Stowarzyszenie FreelandStarochorzowski Dom KulturySDKkoncert charytatywnyLuz BlusNa SzlakuzbiórkanoclegowniabezdomniOdnowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA