REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Freeland aktywizuje młodzież

Miasto

Trzy sekcje, teatralna, wokalna, muzyczna, a przy tym dobra wspólna zabawa. Chorzowskie stowarzyszenie Freeland, które pojawiło się we wrześniu 2016 roku działa coraz prężniej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Stowarzyszenie muzyczno - teatralne Freeland 

Zostało zarejestrowane w Urzędzie Miasta Chorzów we wrześniu 2016 r. przez trzy osoby, które działały już wcześniej w lokalnej przestrzeni kultury, wyrażając ją między innymi muzyką i teatrem. Ponadto trzon stowarzyszenia stanowią członkowie honorowi, którzy wychowali się w Chorzowie, jednak życie pokierowało ich w różne części świata, m. in. USA czy Niemcy (Iserlohn).

 

 - Nasze Stowarzyszenie składa się z trzech sekcji Teatralnej, Wokalnej i Muzycznej. Miejscem regularnych spotkań jest Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie. Członkowie wybrani na castingu zorganizowanym we wrześniu spotykają się tam poznając sztukę, teatr i śpiew. Rozwijają przy tym swoje talenty. Sekcja Muzyczna ma inne zadania, przygotowuje aranżacje muzyczne, które będą wykorzystywane w spektaklach. Dedykowanym miejscem spotkań tej sekcji jest Centrum Aktywizacji Społecznej, to właśnie tam mieści się siedziba Stowarzyszenia - mówi Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia Freeland.

 

 

Dynamiczne i odważne działania stowarzyszenia Freeland powodują, że w mieście coraz częściej są rozpoznawani. A co za tym idzie na swoim koncie mają wiele ciekawych spotkań i akcji.

 

- Uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym społeczności romskiej, które miało miejsce w Śląskiej Fundacji Inicjatyw Społecznych w Ośrodku Integracji Społecznej. Bardzo ciekawy i kulturowo rozwojowy wieczór, który ubogaciliśmy swoją obecnością. Muzyka i śpiew w wykonaniu Stowarzyszenia Freeland na przemian z tańcem i śpiewem grup romskich, pokazało bogactwo kultur, które wspólnie stworzyły niezwykłe spotkanie. Ofiarowanie sianka na stół wigilijny było wielką niespodzianką dla naszych miłych znajomych - podkreśla stowarzyszenie.

"Kauflandowanie", czyli całodniowe kolędowanie w Kauflandzie przy ul. Kościuszki. Uczestnictwo w jasełkach szkolnych Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie, na które tradycyjnie - bo już od pięciu lat (wcześniej jako wspólnota "Dm i Przyjaciele") są zapraszani. Kolędowanie w hospicjum, koncert Charytatywny organizowany na rzecz Dominika Mattern, tu stowarzyszenie dołącza do wykonawców kwestujących na dodatkowe koło do wózka inwalidzkiego dla chłopca.

"Międzykulturowy wieczór kolęd i pastorałek" w Parafii Świętego Antoniego, które prowadzi Bartosz Smoleń ze Stowarzyszenia Artystów Tyłaczy. Freeland wraz z innymi wykonawcami, czyli: "Dm i Przyjaciele" z parafii św. Wawrzyńca, "Boże Nutki" z parafii św. Antoniego, uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia, dzielnie rozgrzewali serca słuchaczy. W Parafii św. Wawrzyńca ma miejsce bardzo podobny koncert, z tą różnicą, że plejada wykonawców się zmienia.  Oczywiście Freeland jako gospodarz, z prowadzącym Bartoszem zorganizował wszystko na najwyższym poziomie.

 

Wspólne projekty, wspólna praca to tak zwana "WSPÓŁPRACA"- czytamy na fanpage'u stowarzyszenia Freeland.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


stowarzyszenie Freelandmłodzieżaktywność freelandu

Komentarze

Lorenpinna
polskie zaklady bukmacherskie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA