Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 01:42
Reklama

Chorzowianin oskarżony o rasizm

Radomska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kacprowi O. 31-letni mieszkaniec Chorzowa publicznie znieważył trzech obywateli Indii. Teraz grozi mu 3-letni pobyt w więzieniu.
Chorzowianin oskarżony o rasizm

- Prokuratura rejonowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kacprowi O. oskarżonemu o to, że 27 lipca 2017 r., w sklepie „Biedronka” mieszczącym się przy ul. Prażmowskiego w Radomiu, publicznie znieważył trzech obywateli Republiki Indii – informuje Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Radomiu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez radomską prokuraturę chorzowianin użył wobec cudzoziemców słów „powszechnie uznanych za obraźliwe i wulgarne” oraz zasugerował im, że z powodu ich przynależności rasowej, brak dla nich miejsca w Polsce. Następnie rzucił w jednego z nich jogurtem, czym naruszył jego nietykalność cielesną.

- Oskarżony przyznał się do stawianego zarzutu. Jest on mieszkańcem Chorzowa, a w Radomiu znalazł się przejazdem. Za przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat – dodaje Małgorzata Chrabąszcz.

 

Fot.: Flickr.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama