Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejny sukces znanego architekta. Maciej Franta na prestiżowej liście "Europe 40 Under 40"

Maciej Franta, który zaprojektował m.in. chorzowską Villę Reden, znów został doceniony. Architekt znalazł się na prestiżowej liście "Europe 40 Under 40".
Kolejny sukces znanego architekta. Maciej Franta na prestiżowej liście "Europe 40 Under 40"

The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design już od 2008 roku publikują listę "Europe 40 Under 40". To zestawienie 40 najbardziej obiecujących młodych architektów z Europy przed 40-stką, którzy mają szansę stać się prekursorami architektury. W tym roku na liście znalazł się tylko jeden Polak, a jest nim Maciej Franta.

Maciej Franta od 2010 roku prowadzi pracownię Franta Group, gdzie zajmuje się projektowaniem architektury i urbanistyki osiedli mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznych oraz usługowych. Jest autorem m.in. adaptacji kamienicy na hotel Opera w Tarnowskich Górach, osiedla Oswaldów Park i rozbudowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie czy przedszkola w Krakowie i Sułkowicach.

Czytaj także: Trwają prace nad projektem rewitalizacji chorzowskiej rzeźni. "Podchodzimy do tematu z ogromnym szacunkiem do miejsca" - Maciej Franta

Pracownia architektoniczna Macieja Franty w ciągu zaledwie kilku miesięcy zdobyła liczne międzynarodowe nagrody za swoje projekty. Szczególnym uznaniem w świecie architektury cieszyła się chorzowska Villa Reden. Apartamentowiec ma na swoim koncie nagrody w renomowanych konkursach, takich jak: Iconic Awards 2021, DNA Paris Design Awards 2021, World Design Awards 2021, European Property Awards czy Eurasian Prize 2021.

Panu Maciejowi serdecznie gratulujemy i już teraz życzymy kolejnych sukcesów!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Nowy konserwator miejski Anna Piontek, zasłania się działaniami swojego poprzednika sprzed dwóch lat. Nie stać jej na własne decyzje? To za co bierze pensję?Data dodania komentarza: 14.03.2025, 18:26Źródło komentarza: Co z historyczną trybuną krytą na stadionie przy Cichej 6?Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o race
Reklama
Reklama