Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 24 kwietnia 2025 23:21

Cieplej, nie znaczy bezpieczniej! Trzy zdarzenia drogowe na DTŚ

Dobre warunki atmosferyczne, nie zwalniają kierujących z ostrożnej jazdy. Bywa, że są czynnikiem, który niekiedy obniża czujność kierowców w trakcie jazdy i wyzwala ryzykowne zachowania, w szczególności chęć szybkiej jazdy. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni na chorzowskim odcinku DTŚ odnotowano trzy poważne zdarzenia drogowe. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 
Cieplej, nie znaczy bezpieczniej! Trzy zdarzenia drogowe na DTŚ

W ciągu dnia, przy dobrych warunkach drogowych, po suchej, prostej trasie poruszamy się z reguły najszybciej, a przez to, że nie czujemy się zagrożeni, często przestajemy uważać, a naszą uwagę pochłania co innego niż prowadzenie auta, np. obsługa radia czy smartfona. Podczas jazdy w dobrych warunkach bardzo szybko tracimy też poczucie prędkości. W ciągu dnia, przy dobrej pogodzie natężenie ruchu jest też z reguły najwyższe, to również sprawia, że prawdopodobieństwo wypadku wzrasta.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Bezpieczna prędkość, to prędkość zapewniająca panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków w jakich ruch się odbywa. Nadmierna prędkość jazdy jest szczególnie niebezpieczna zimą.

Z powodu przekraczania dozwolonej prędkości giną nie tylko kierowcy samochodów i ich pasażerowie ale też dochodzi do potrąceń pieszych. Na wielu drogach pozamiejskich ruch pieszych ciągle jeszcze odbywa się po jezdni i poboczu. Przy dużej prędkości pieszy bardzo często zauważany jest przez kierowcę w ostatniej chwili. To niesie ze sobą ryzyko groźnego w skutkach wypadku.

 

Źródło: KMP Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HajduczaninTreść komentarza: Biblioteka na Hankego była zbędna i mnie jako mieszkańca cieszy ten fakt. Ta na pniokach faktycznie nie ma zbytnio dogodnej alternatywy, bo najbliższa jest bodajże przy placu Mickiewicza.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 17:13Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: chorzowianin75Treść komentarza: Ciekawe co jeszcze zostanie zamknięte w Chorzowie??Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:59Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: WaldekTreść komentarza: Są wreszcie jakieś punkty przywiezione z meczu wyjazdowego. Nie wiem czy się cieszyć i liczyć jeszcze na awans czy tylko się uśmiechnąć.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 06:35Źródło komentarza: Siedem bramek w Kołobrzegu i przełamanie Ruchu Chorzów w starciu z KotwicąAutor komentarza: RafiTreść komentarza: Alba Chorzów 🤣🤣 gorszego syfu już niema.. trudno znowu będzie trzeba wyrzucać śmieci koło kontenera..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 00:11Źródło komentarza: Ceny za śmieci poszybują w górę? W Chorzowie rozstrzygnięto przetargAutor komentarza: podatnikTreść komentarza: Ale dajmy im 400 mln na stadion 😂 Napierw ze 3 sezony w ekstraklasie a potem możemy porozmawiać..Data dodania komentarza: 16.04.2025, 19:46Źródło komentarza: Ruch Chorzów nadal zawodzi. Tym razem przegrywa z zamykającą tabelę Stalą Stalowa WolaAutor komentarza: zniesmaczonyTreść komentarza: Ta pani w ogóle wie na jaki temat się wypowiada? Wedle niej Sylwestra zaczęto obchodzić dopiero pod koniec XIX w. Tymczasem historia mówi co innego. Sylwester był już obchodzony w starożytnym Rzymie. Starożytni Rzymianie czcili w ten dzień swojego boga Janusa. Języki angielski i niemiecki, przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January, niem. Januar). Wypadałoby również nadmienić, że od 46 roku p.n.e. Rzymianie Nowy Rok obchodzili już oficjalnie 1 stycznia bez odwoływania się do tradycji religijnej. Tego dnia urządzano huczne zabawy, przywdziewano maski i obdarowywano się prezentami. 1 stycznia 1000 roku papież Sylwester II udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa „Miastu i Światu” (Urbi et Orbi), co stało się papieską tradycją i trwa do dzisiaj. Tych informacji w tekście zabrakło. Na drugi raz zapytajcie jakiegoś historyka. Ta pani jest najwyraźniej niedoinformowana w temacie.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 20:02Źródło komentarza: Przegnać złe duchy