Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

GASTROSILESIA 2016 - zobaczcie co działo się na targach

Kilkadziesiąt przeglądów kelnerskich, sommelierskich, pokazy kulinarne przygotowane przez znanych szefów kuchni, szczypta frykasów, a wtym m.in. francuskie słodkości – pokazy deserów, mięs, ryb, owoców morza i kuchnia śląska na dziko. Już po raz czwarty Targi Technologii Przetwórstwa Spożywczego GASTROSILESIA 2016 odbyły się w Chorzowie. Jedną z ważniejszych atrakji był finał konkursu: III Kulinarny Puchar Śląska dla szkół gastronomicznych. I tu uczniowie mieli nie lada wyzwanie, bo oceniani byli przez największe sławy światowej gastronomii, autorytet kulinarny Kurt Scheller oraz Przewodnicząca Women in WACS Joanna Ochniak.
GASTROSILESIA 2016 - zobaczcie co działo się na targach

Dwudniowie targi to dla chorzowskich przedsiębiorców i nie tylko doskonały czas aby poznać nowe kierunki w gastronomii. Bowiem nieodłączne pokrewieństwo dla pojęcia gastronomia to: biznes, technologie, media, kulinaria.

- W przemyśle przetwórstwa spożywczego działamy już ponad 25 lat. Nie jest tajemnicą, że w tym czasie bardzo dobrze poznaliśmy mechanizmy funkcjonujące na naszym rynku. Mamy poczucie, że bardzo mocno związaliśmy się z branżą, stając się tym samym jej integralną częścią. Zdajemy sobie sprawę z wysokich wymagań stawianych przed sektorem HoReCa i coraz większej konkurencji na rynku. Pragniemy czerpać jak najlepsze wzorce i przekazywać je dalej, stąd w gronie wystawców krajowych i zagranicznych znajdują się podmioty, które wyznaczają nowe standardy w gastronomii - mówi Jerzy Weindich, właściciel firmy.


Dla wielu przedsiębiorców, targi to możliwość wymiany doświadczeń i usług, a także zaprezentowanie nowych kierunków w gastronomii oraz zdobycie informacji o rynku i trendach. Goście natomiast znaleźli wiele podpowiedzi dotyczących amatorskiego gotowania, jak np. dobrze usmażyć idealnego wołowego steka, nie trzeba sięgać do sieci, już teraz pojawiła się specjalna aplikacja, którą w zaledwie kilka sekund możemy zczytać z komórk, czy poznać tajniki skutecznego zaparzania herbaty, tak aby nie straciła wybornego aromatu i smaku.

Dla młodzieży uczącej się w szkołach o profilu gastronomicznym to fenomenalny czas, aby zobaczyć czy kulinaria i branża, to kierunki, którym chcą poświęcić się zawodowo. I miejsce w konkursie o III Puchar Ślaska Szkół Gastronomicznych zajęli Mariusz Jasiński i Beata Kuźnik z Rybnika.

 

 

Źródło: drogi-gastronomii.pl

 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama