Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trener o przygotowaniach do rundy wiosennej

Niebiescy rozpoczęli wczoraj przygotowania do drugiej części sezonu. Podczas treningów zawodnicy będą szlifować formę, do wiosennej batalii, która zapowiada się na niezwykle ciężko.
Trener o przygotowaniach do rundy wiosennej

Piłkarzy chorzowskiego klubu czeka mnóstwo pracy. Najpierw zajęciach na obiektach klubowych, później zgrupowanie w Rybniku, ponowne treningi w Chorzowie, a na koniec drugi wyjazd, tym razem zagraniczny na Cypr. Co o przygotowaniach ma do powiedzenia trener chorzowian Juan Ramon Rotsa?

- Wierzę w to, że będziemy lepiej przygotowani, ze względu na to, że mamy więcej czasu na trening niż latem. Zawodnicy, którzy będą występować na boisku w każdym meczu dadzą z siebie wszystko, tak aby wygrać jak największą ilość spotkań. Każde z nich będzie z kategorii tych „o życie” – zapewnia sternik Niebieskich.

W ostatnim czasie klub poczynił inwestycję, na kwotę ćwierć miliona złotych. Za tę sumę włodarze chorzowskiej drużyny zakupili specjalne kamizelki GPS, z których korzysta m.in. Reprezentacja Polski. Służą one do zbierania różnego rodzaju danych motorycznych podczas treningów, a także meczów. Pomysłodawcą zakupu kamizelek był oczywiście trener Rotsa.

- Klub pomógł nam zakupując kamizelki z GPS-em, dzięki nim możemy trenować w sposób bardziej nowoczesny. Chcę dodatkowo podkreślić, że prezes, działacze oraz wszyscy ci, którzy dbają o sprawy pozasportowe włożyli wiele wysiłku w to, aby Ruch zaczął wychodzić z kryzysu, w którym był jeszcze kilkanaście miesięcy temu – dodaje Argentyńczyk.

Na ten moment, nasza drużyna wzbogaciła się o jednego nowego zawodnika, Pawła Wojciechowskiego. Co z dalszymi transferami Niebieskich?

- W najbliższych dniach może pojawić się jeden zawodnik. Maksymalna chcemy zakontraktować czterech piłkarzy, nie więcej. Muszą to być jednak gracze faktycznie lepsi od tych, których obecnie posiadamy. Chcemy mieć mocny i dobrze przygotowany do rundy zespół. Nie zawsze musi się to wiązać z przybyciem nowych twarzy – tłumaczy Rotsa

Trener Niebieskich oraz jego asystent Krzysztof Warzycha mieszkają na stałe w Grecji, gdzie spędzili minione święta.

- Juan przyjechał z czterema kilogramami nadwagi! - komentuje „Gucio” - przyjechała córka z mężem do trenera, prosto z Argentyny, w czwartek natomiast przyjadą oni do Chorzowa na 4 dni, aby zobaczyć nasze miasto – tłumaczy wprost słowa trenera, były napastnik Niebieskich.

Źródło: Wypowiedź pochodzi z TV Niebiescy dla Ruchu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama