Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 01:28
Reklama

Świetne zakończenie roku "Niebieskich" szczypiornistek

Szczypiornistki KPR-u Ruch Chorzów udanie zakończyły 2017 rok i po wygranej w Olkuszu z SPR-em 33:30 (17:14) awansowały do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Najskuteczniejsza w zespole "Niebieskich" była Magdalena Drażyk autorka 9 bramek.
Świetne zakończenie roku "Niebieskich" szczypiornistek

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych rzutów Żanety Lipok i prowadzenia 3:1 po sześciu minutach gry. Szczypiornistki z Olkusza nie zamierzały jednak odpuszczać tego spotkania. Przed rokiem w rozgrywkach Pucharu Polski oba zespoły spotkały się również w 1/16 finału i wówczas wygrały gospodynie tego spotkania - SPR Olkusz.

Podopieczne Marcin Księżyka, byłego szkoleniowca KPR-u Ruch Chorzów szybko doprowadziły do remisu po 6, a w 19. minucie spoktania prowadziły już 10:7. Świetny fragment gry zanotowała Klaudia Łebko, która rzuciła w przeciągu kilku minut trzy bramki.

"Niebieskie" zdołały jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania (10:10), a po 30 minutach to podopieczne Jarosława Knopika schodziły prowadząc 17:14. Świetnie w końcówce pierwszej połowy spisywała się Agnieszka Piotrkowska, dzięki której na przerwę schodziliśmy z 3-bramkową zaliczką.

W drugiej połowie chorzowianki kontrolowały przebieg wydarzeń w olkuskiej hali, a drużyną znakomicie dyrygowała Magdalena Drażyk, autorka aż 9 bramek w tym spotkaniu. "Niebieskie" prowadziły na minutę przed końcem spotkania różnicą pięciu bramek (33:28), jednak w końcówce dwoma celnymi trafieniami popisały się gospodynie, zmiejszając rozmiary porażki do trzech bramek (33:30).

- Cieszymy się, że ten rok kończymy zwycięstwem i awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski. Nie udało się w ubiegłym roku, to teraz sobie to odbiliśmy. Ten rok w ogóle jest dla nas niezwykle udany. Awans do Superligi naszych seniorek i trzecie z rzędu mistrzostwo Polski juniorek to dorobek w 2017 roku - podsumował Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR-u Ruch Chorzów.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 30:33 (14:17)

SPR: Petlic, Łozińska, Bocheńska - Masiuda 6, Zub 6, Łebko 5, Wcześniak 5, Mrozowska 3, Sroka 3, Nawara 2

kary: 6 minut
trener: Marcin Księżyk

KPR: Kayumowa, Kuszka - Drażyk M. 9, Piotrkowska 6, Jasinowska 5, Drażyk A. 4, Stokowiec 3, Doktorczyk 2, Lipok 2, Polańska 1, Kiel 1

kary: 2 minuty
trener: Jarosław Knopik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama