Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 10:23
Reklama

Chorzów wyróżniony

Tegoroczna Industriada została podsumowana. Wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością - w tym roku w święcie Szlaku Zabytków Techniki uczestniczyło w sumie aż 84 tys. osób!
Chorzów wyróżniony

Dla prówniania, pierwszą edycję Industriady odwiedziło 27 tys. osób - frekwencja od tego czasu wzrosła trzykortnie. Nic w tym dziwnego - działo się dużo, atrakcji była cała masa. Podczas tegorocznej edycji święta, uczestnicy mogli wybierać spośród pół tysiąca wydarzeń odbywających się w 47 obiektach i 27 miastach regionu. W Chorzowie można było skorzystać z różnych atrakcji w hali dawnej elektrowni Huty Królewskiej oraz na terenie pod Szybem Prezydent.

Tegoroczna edycja święta została podsumowana 22 czerwca w odrestaurowanych wnętrzach dawnej stolarni Muzeum Śląskiego w Katowicach. Przeprowadzone ankiety wykazały, że uczestnikom taki rodzaj rozrywki bardzo przypadł do gustu:

- W efekcie badań przeprowadzonych w obiektach przez ankieterów 93 proc. uczestników ocenia Industriadę dobrze lub bardzo dobrze, równie wysoko, bo 94 proc. ocenia pozytywnie rozruch maszyn. W tym roku respondenci ocenili święto na 4,6 w pięciostopniowej skali ocen. Industriada przyciąga też z roku na rok coraz więcej nowych osób. Tym razem 20 proc. po raz pierwszy słyszało o Szlaku Zabytków Techniki, a 58 proc. było po raz pierwszy w wybranym obiekcie. Rośnie także liczba stałych bywalców imprezy. Udział w poprzednich edycjach deklarowało 65 proc osób, a 94 proc. chce wziąć udział w następnej Industriadzie - informuje chorzowski magistrat.

Co więcej, podczas podsumowania wyróżniono najaktywniejsze samorządy i obiekty zaangażowane w realizację festiwalu, a jednym z laureatów został również Chorzów:

Źródło: UM Chorzów

Fot.: j.w.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama