Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zazieleniło się w Kotle Czarownic [VIDEO]

Ruszyły prace związane z układaniem murawy na Stadionie Śląskim. Trawa przyjechała do Chorzowa prosto ze specjalnej plantacji położonej pod Budapesztem.
Zazieleniło się w Kotle Czarownic [VIDEO]

Murawa będzie kładziona do czwartu 15 czerwca. Rolki trawy o grubości 2,5 cm mają 120 cm szerokości i długość od 10 do 12 metrów. Już wkrótce pokryją powierzchnię 7 tys. 500 metrów - tyle bowiem zajmuje płyta boiska Stadionu Śląskiego. Jedne z pierwszych rolek rozwinęli marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz członek zarządu województwa Kazimierz Karolczak i Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Dziś odbyła się również prezentacja nowego loga obiektu. Znak przedstawia stadion widziany z lotu ptaka. Zgodnie z założeniem projektanta Krzysztofa Łabno ma on nawiązywać do historii i czasów, w których powstał śląski kolos. Przedstawiciele wojewódzkich władz zapewniali, że już wkrótce na stadion powrócą wielkie imprezy sportowe i kulturalne. Na szczegóły z tym związane musimy jednak jeszcze poczekać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama