Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rekrutacja do chorzowskich przedszkoli i szkół podstawowych rusza już niebawem. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Na stronie internetowej chorzowskiego magistratu pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli oraz szkół podstawowych na rok szkolny 2025/2026. Poniżej podajemy najważniejsze z nich.
Rekrutacja do chorzowskich przedszkoli i szkół podstawowych rusza już niebawem. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Źródło: Pexels.com

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

W postępowaniu rekrutacyjnym udział wezmą dzieci 3-, 4-, 5- i 6-letnie zamieszkałe na terenie gminy Chorzów. Po jego zakończeniu nastąpi przydział do konkretnych oddziałów w przedszkolach, a organizacja poszczególnych grup uzależniona będzie od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji do przedszkola.

Co istotne, dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowych placówkach nie biorą udziału w rekrutacji.

- Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w odpowiednim terminie poprzedzającym termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego. Rodzice, którzy decydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w rekrutacji na przyszły rok szkolny na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy - czytamy na stronie chorzowskiego magistratu.

Prowadzony w systemie elektronicznym nabór odbywać się będzie do 24 przedszkoli oraz do oddziału zerowego w Szkole Podstawowej nr 15. Rodzice mogą wybrać w nim maksymalnie trzy placówki, pamiętając przy tym, że ich kolejność oznacza hierarchię ważności. Co ważne, istnieją dwa sposoby złożenia wniosku. W przypadku pierwszego formularz elektroniczny należy wypełnić w systemie, wydrukować i podpisać. Później wydrukowany wniosek wraz z wszystkimi załącznikami składa się w placówce pierwszego wyboru. Druga opcja - bez wychodzenia z domu, polega na tym, że wszystkie czynności odbywają się elektronicznie, przez system. Warunkiem jest tutaj podpisanie wniosku podpisem elektronicznym przez oboje rodziców oraz dołączenie załączników potwierdzających spełnianie kryterium.

Zapisy potrwają od 3 do 14 marca 2025 roku. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych nastąpi 3 kwietnia.

Rekrutacja kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych

Tutaj nabór rozpocznie się nieco wcześniej, bo już 24 lutego i potrwa do 21 marca 2025 roku. Uczestniczyć w nim będą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Chorzów, a kandydaci przyjmowani będą na podstawie: "zgłoszenia" (do szkoły obwodowej), które to należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły (w tym przypadku kandydat przyjmowany jest z urzędu) lub "wniosku" do szkoły spoza obwodu. Warto pamiętać, że kandydaci spoza obwodu mogą być przyjęci tylko wtedy, gdy dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wnioski można złożyć na dwa sposoby - drogą elektroniczną lub zanosząc do szkoły wybranej w I preferencji.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 9 kwietnia.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć >>TUTAJ<<.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama