Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sylwester w Chorzowie: 30 gwiazd i 300 minut szampańskiej zabawy! Scena na Śląskim już prawie gotowa [ZDJĘCIA]

O godzinie 18:00 otworzą się bramy Kotła Czarownic, który będzie gotowy ugościć 50 tysięcy miłośników dobrej zabawy. Zdradzono kolejne szczegóły dotyczące największej imprezy sylwestrowej na Śląsku. Uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowego transportu.
Sylwester w Chorzowie: 30 gwiazd i 300 minut szampańskiej zabawy! Scena na Śląskim już prawie gotowa [ZDJĘCIA]

Jak zapowiadają organizatorzy, za kilkanaście dni Stadion Śląski zamieni się w największy dance floor w Polsce. W tym roku imprezę sylwestrową w Chorzowie przygotuje Telewizja Polska. Na dwóch scenach wystąpi około 30 artystów. 

Znamy już część z nich. To Blanka, Filip Lato, Wersow, Majka Jeżowska, Tribbs, Natasza Urbańska, Lanberry, Wilki, Małgorzata Ostrowska, Feel, Kuba Szmajkowski, Tatiana Okupnik, Jacek Stachursky, Sarsa i Staszek Karpiel-Bułecka. Będą także goście z zagranicy: The Kolors, czyli twórcy wielkiego hitu “Italodisco”, a także DJ BoBo, Loona i Ottawan.

Bramy otwarte zostaną o godzinie 18:00 i już wtedy rozpoczną się występy. Zgromadzonych rozgrzeje m. in. zespół Universe. Początek transmisji w TVP 2 od godziny 20:00. 

Jak przekazano podczas piątkowej konferencji prasowej, nie wszystkie karty zostały jeszcze odkryte. Niebawem możemy się zatem spodziewać kolejnych niespodzianek!

Na płycie Stadionu Śląskiego powstaje właśnie scena. I to nie jedna, a dwie! Ich łączna długość to 119 metrów, a wysoka jest na 19 metrów. Oświetli ją 2,5 tysiąca modułów LED. Z ciekawostek wiemy także, że do montażu użyto 65 kilometrów kabli. Sprzęt na miejsce zwiozło 80 tirów. Pośrodku scen znajduje się wyjątkowa instalacja, coś w rodzaju gigantycznej kuli. Co to takiego? 

- Nie będę w tym momencie tego zdradzał. Zapraszam na sylwestra, to na pewno będzie fajna niespodzianka - skomentował Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego. 

Zapewnił za to, że prace przygotowawcze są już na ostatniej prostej. 

- Nic, tylko wyśmienicie się bawić. Jak widzimy za nami, konstrukcja sceny już jest praktycznie postawiona. W tym momencie zaczynamy montować nagłośnienie oraz oświetlenie. Nawet wyprzedzamy troszeczkę harmonogram, który sobie narzuciliśmy - mówi Strzyżewski. 

Kocioł Czarownic będzie gotowy tego dnia, aby przyjąć nawet 50 tysięcy miłośników świętowania na świeżym powietrzu. Murawa ma zostać przykryta dopiero 31 stycznia, aby jak najdłużej mogła “oddychać”. Poza płytą, będą dostępne także trybuny. Wstęp na koncert będzie darmowy, ale przygotowano także ofertę dla tych, którzy oczekują nieco więcej. Koszt specjalnej wejściówki to 500 zł. 

- Będzie sala ze stolikami dedykowanymi, w których będzie catering, będzie można sobie z grupą przyjaciół poświętować, przywitać Nowy Rok, zarówno we wnętrzu stadionu, jak i oczywiście na trybunie pod sceną - tłumaczy Adam Strzyżewski. 

Organizatorzy zachęcają, aby w podróż na ostatnią imprezę w roku wybrać się komunikacją zbiorową, która będzie dla nich bezpłatna. To nie tylko tramwaje i autobusy, ale także pociągi. 

- Tramwaje Śląskie będą rozwozić po okolicznych miastach, ale też Koleje Śląskie uruchamiają specjalne kursy. Zależy nam na tym, żeby można tu było dojechać i bezpiecznie wrócić - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. 

Bliżej wydarzenia zostanie opublikowany specjalny informator, w którym znajdą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zarówno bezpieczeństwa, jak godzin otwarcia, czy te związane z transportem. 

Jak przekazano, w trosce o zwierzęta zamieszkujące Śląski Ogród Zoologiczny zrezygnowano z fajerwerków. W zamian odbędzie się pokaz cichych efektów specjalnych. 

Koncert wprost z chorzowskiego giganta poprowadzą: Michalina Sosna, Krystyna Sokołowska, Błażej Stencel, Filip Antonowicz, Janek Dąbrowski oraz Piotr Kupicha



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama