Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie obawiaj się prosić o pomoc. Przed nami spotkanie w chorzowskim CIS

Eksperci z Chorzowa zapraszają na darmowe wydarzenie, podczas którego zostaną przybliżone tematy przemocy domowej i uzależnień. Niestety, sytuacji z tym związanych nie brakuje.
Nie obawiaj się prosić o pomoc. Przed nami spotkanie w chorzowskim CIS

Przemoc w rodzinie dotyka bardzo wielu osób. Aby temu zapobiegać, powstała procedura tzw. “Niebieskiej Karty”. Obejmuje ona ogół czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy domowej. 

Reklama

Wśród działań przemocowych wyróżnia się nie tylko tę fizyczną, lecz także obrażanie, poniżanie, wymuszanie współżycia czy przemoc ekonomiczną. Takie zachowania często idą w parze z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków. Osoby pokrzywdzone, często w ciszy przeżywają prawdziwe dramaty. Czasem może powstać obawa, że zgłoszenie sprawy może jeszcze pogorszyć sytuację. 

Poznaj swoje prawa

W czwartek 19 grudnia chorzowska policja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Leczenia Uzależnień zapraszają do Centrum Inicjatyw Społecznych (ul. 3 Maja 18) na specjalne spotkanie. W trakcie prelekcji zostanie przybliżona procedura Niebieskiej Karty, a także poruszony zostanie problem uzależnień. 

Wydarzenie skierowane jest do osób, które potrzebują wsparcia, lub znają kogoś takiego. Albo po prostu chciałyby dokształcić się w powyższym temacie. Będzie to także okazja do porozmawiania z ekspertami. 

- Chcemy, aby osoby pokrzywdzone znały swoje prawa i nie obawiały się prosić o pomoc. Świadomość procedur, znajomość konsekwencji prawnych może im w tym pomóc - tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia. 

Spotkanie potrwa od godziny 16:00 do 18:30. Podzielone zostanie na 3 bloki tematyczne. Wstęp będzie bezpłatny. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MagdaTreść komentarza: Nowy konserwator miejski Anna Piontek, zasłania się działaniami swojego poprzednika sprzed dwóch lat. Nie stać jej na własne decyzje? To za co bierze pensję?Data dodania komentarza: 14.03.2025, 18:26Źródło komentarza: Co z historyczną trybuną krytą na stadionie przy Cichej 6?Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o race
Reklama
Reklama