Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 06:09
Reklama

WPKiW znika z rozkładów jazdy

Aktorka, Joanna Bartel, od kilku tygodni zachęca do wysiadania i wsiadania na przystankach przy Parku Śląskim. Wszystko dzięki temu, że KZK GOP zmienił nazwy przystanków i używaną obecnie marką zastąpił skrót WPKiW.
WPKiW znika z rozkładów jazdy

– To kolejny dowód na to, że zmieniona w celach marketingowych nazwa parku coraz bardziej przebija do społecznej świadomości – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Zmiany dotyczą trzech przystanków: WPKiW Wesołe Miasteczko, WPKiW Wejście Główne i WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny. Wszystkie nazwy skrótowe zostały zmienione na Park Śląski. Wymieniane są przede wszystkim tablice na przystankach, ale odpowiednich korekt dokonano również w komunikatach świetlnych, eksponowanych na wyświetlaczach wewnątrz pojazdów oraz w emitowanych dla pasażerów zapowiedziach spikerskich.

Komunikacja miejska jest najlepszym sposobem na dotarcie do Parku Śląskiego – dojeżdża do niego kilka linii tramwajowych, a przy śląskim zoo stają też autobusy.

– Od wielu lat zachęcamy do korzystania z transportu publicznego i nie wjeżdżania do parku samochodem – przypomina Buszman i dodaje, że wprowadzona przez przewoźnika zmiana może znacznie ułatwić dotarcie do parku osobom, które jeszcze w nim nie były. – Od modyfikacji nazwy minęło pięć lat. Przez ten czas ludzie zdążyli się przyzwyczaić do tego, że w przestrzeni publicznej funkcjonujemy jako Park Śląski. Dlatego ujednolicenie identyfikacji i odbioru naszej marki jest dla nas tak istotne – kończy rzecznik.

 

Źródło: Park Śląski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama