Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażnicy odholowali pierwsze pojazdy

Wczoraj o godz. 11:00 straż miejska odholowała pierwsze w tym roku porzucone samochody. Mieszkańcy zgłaszali problem już wiele miesięcy wcześniej, jednak mimo licznych prób, strażnikom nie udało się skontaktować z ich właścicielami.
Strażnicy odholowali pierwsze pojazdy

Jako pierwszy zabrany został samochód pozostawiony przy ul. Żółkiewskiego 1. - Był to pojazd marki alfa romeo, zaparkowany na ulicy. Jego ogólny stan jest bardzo zły. Otrzymaliśmy informację, że zdewastowano go na początku tego roku. Samochód nie posiadał tablic rejestracyjnych. Próbowaliśmy się skontaktować z jego właścicielem, ale bezskutecznie. Prawdopodobnie jest to osoba spoza rejonu Śląska. Możliwe, że przebywa obecnie na terenie Wielkiej Brytanii – mówi Henryk Rusnak z chorzowskiej straży miejskiej.

Kolejny pojazd został odholowano z okolic ul. Kochanowskiego 15. - Tym razem był to opel tigra. Ten samochód również był długotrwale nieużytkowany, a właściciel nie wyrażał nim zainteresowania. Zawsze przeprowadzamy szereg czynności by dotrzeć do posiadaczy porzuconych pojazdów, ale tym razem okazało się to niemożliwe. Ze względu na bezpieczeństwo, obydwa zostały przez nas odholowane w odpowiednie miejsce – dodaje Henryk Rusnak.

Teraz samochody stoją na parkingu przy ul. Wojska Polskiego. Sprawa trafiła już do wydziału komunalnego chorzowskiego urzędu miasta, który postara się dotrzeć do właścicieli porzuconych pojazdów. Jeżeli im się to uda, mężczyźni będą musieli zwrócić koszt odholowania pojazdów, a także koszt opłaty parkingowej. Chorzowska straż miejska każdego roku odholowuje porzucone samochody, jednak wg informacji przekazanych przez funkcjonariuszy, ich liczba nie jest jednak duża. W u.br. przeprowadzano taką akcję zaledwie ośmiokrotnie.

fot. Straż Miejska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama