Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowa „Fala” nabiera kształtów. Znamy prawdopodobny termin otwarcia! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prace nad przywróceniem kultowego kąpieliska w Parku Śląskim nabierają kształtów. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu niebawem będą mieli powody do radości!
Nowa „Fala” nabiera kształtów. Znamy prawdopodobny termin otwarcia! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na oczach mieszkańców województwa śląskiego w Parku Śląskim rośnie całkiem nowe kąpielisko „Fala”. Choć do uruchomienia atrakcji dla mieszkańców dzieli nas jeszcze trochę czasu, już teraz możemy zobaczyć jak postępują prace. Na miejscu budowy w dniu dzisiejszym zjawił się marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa, aby wspólnie z zarządem Parku zdać "raport z budowy". 

- Fala to symbol Parku Śląskiego, Fala to symbol województwa śląskiego. Wszyscy kiedyś korzystaliśmy z Fali albo marzyliśmy, żeby tu być - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Zbudowana w 1966 r. kultowa „Fala” przez lata cieszyła korzystających, a największą atrakcją kąpieliska był basen ze sztucznie wytwarzaną falą. Obiekt niszczał aż do zamknięcia w 2015 r. Od tego czasu teren stał odłogiem i stanowił niewykorzystaną część Parku Śląskiego. Kilka lat temu wraz z projektem rewitalizacji całego Parku pojawił się również pomysł zbudowania nowego kąpieliska na miejscu kultowej „Fali”. Projekt potrzebował kilku lat, ażeby w marcu 2023 r. oficjalnie podpisać umowę na budowę „Nowej Fali”. 

- Będzie to zupełnie inna, nowa, lepsza, wspaniała Fala. Będą jej nam zazdrościć nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Tego typu obiekt na świeżym powietrzu będzie w Polsce jedynym, a w Europie będziemy się mierzyć z największymi – zapewnia Wojciech Saługa. 

Projekt kosztować ma około 135 mln złotych, a otwarcie Fali planowane jest na maj 2025 r. Za rewitalizację obiektu odpowiedzialne jest konsorcjum złożone z Mostostalu Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo Handlowego TRANSCOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach i Przedsiębiorstwa MAXIMUS ZBH MUC.

- Docelowo, chcielibyśmy aby w maju pierwsi użytkownicy mogli skorzystać z tego obiektu - przekazał prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski. 

Jak zapewniają osoby odpowiedzialne za projekt, w porównaniu do starej „Fali”, w rzeczywistości zmieni się prawie wszystko. Postanowiono, że na terenie kąpieliska dalej znajdować będzie się basen ze sztuczną falą, ale zostanie on umiejscowany trochę inaczej. Zmieni się również teren obiektu, który wynosić będzie około 4 hektary. 

Na terenie „Nowej Fali” znajdą się 4 zjeżdżalnie o łącznej długość 300 metrów, z czego najdłuższa będzie miała 118 m. Pomyślano również o najmłodszych. Na terenie znajdą się mniejsze baseny przeznaczone dla dzieci oraz plac wodny z atrakcjami. 

Budowa kąpieliska to nie jedyna inwestycja realizowana w Parku Śląskim. Obecnie toczą się tam prace związane z budową Kanału Regatowego, a za niedługo rozpocząć ma się budowa trzeciej lini „Elki”. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dawid 05.07.2024 14:27
super artykuł???? pozdrawiam!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama