Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

To będzie raj dla wszystkich miłośników roślin. W piątek rusza Parkowy Kiermasz Kwiatowy!

Już w ten weekend w Parku Śląskim odbędzie się kolejna edycja Parkowego Kiermaszu Kwiatowego. Oprócz dużego wyboru sadzonek, uczestników czekać będzie kilka dodatkowych atrakcji.
To będzie raj dla wszystkich miłośników roślin. W piątek rusza Parkowy Kiermasz Kwiatowy!

Parkowy Kiermasz Kwiatowy to wydarzenie o wieloletniej tradycji, które cieszy się nieustannym zainteresowaniem. Wypełnione roślinami alejki oraz wystawcy chętnie dzielący się swoją wiedzą, co rok przyciągają do Parku Śląskiego prawdziwe tłumy gości. 

Tegoroczna wiosenna odsłona Kiermaszu odbędzie się w dniach 24-26 maja w wyjątkowo malowniczym miejscu, jakim jest Duża Łąka przy napisie świetlnym. To właśnie tam zgromadzą się najwybitniejsi wystawcy kwiatowi z całej Polski, którzy dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, z pewnością dostarczą zwiedzającym wiele niezapomnianych wrażeń.

- Trzy dni pełne kwiatowej uczty to nie tylko okazja do zakupów, ale także doskonała okazja do spotkania się z różnorodnymi wystawcami. Ci pasjonaci roślin chętnie podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą więcej o swoim asortymencie. To świetna okazja, by dowiedzieć się o tajnikach pielęgnacji roślin, zdobyć porady dotyczące ogrodnictwa i odkryć nowe, fascynujące gatunki kwiatów - podkreślają w Parku Śląskim.

Oprócz możliwości spotkania z doświadczonymi osobami oraz bogatego asortymentu oferującego kwiaty domowe i ogrodowe, zioła, cebulki czy liczne akcesoria, uczestników Kiermaszu czekać też będzie kilka atrakcji. Mowa tu m.in. o występach scenicznych czy warsztatach rękodzielniczych.

- Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia, które łączy w sobie piękno natury, pasję hodowli roślin oraz możliwość nabywania unikatowych i pięknych roślin do swojego ogrodu czy domu. Oznacz daty 24-26 maja w kalendarzu i dołącz do nas na Dużej Łące przy napisie świetlnym! - zachęcają w Parku Śląskim. 

Wydarzenie zaplanowano w następujących godzinach:

- piątek: 14:00-20:00
- sobota: 10:00-20:00
- niedziela: 10:00-18:00


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

haniaa 23.05.2024 09:40
pamiętam z dzieciństwa napar z lipy - był to obowiązkowy napój przy wszelkich przeziębieniach. Zioła lecznicze były podstawą w naszym domu, zwłaszcza że nie było tyle aptek i leków. Ludzie kiedyś leczyli się głównie ziołami, w tym nawet konopiami - zbieranymi i suszonymi prosto z łąki czy też pola. Dzisiaj te same składniki leczniczych ziół znajdziemy w lekach, jednak niestety już przetworzone z wieloma dodatkowymi substancjami, które mogą gromadzić się w organizmie. Dlatego zachęcam do ponownego poznania właściwości ziół i sięgania po nie w pierwszej kolejności w przypadku choroby, zamiast od razu sięgać po pigułkę. Mam swoje ulubione miejsce, gdzie kupuję zioła w Poznaniu - nazywa się Konopna Farmacja i mają także sklep online : https://konopiafarmacja.pl/71-ziola-lecznicze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama