Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 06:17
Reklama

Transferowa bomba w Chorzowie! Do klubu dołączył były kapitan Portugalii

Tomas Podstawski to najnowszy nabytek Ruchu Chorzów. Defensywny pomocnik ma wzmocnić 14-krotnego mistrza Polski i pomóc w utrzymaniu w rozgrywkach. 
Transferowa bomba w Chorzowie! Do klubu dołączył były kapitan Portugalii

6. punktów po ośmiu meczach i 16. lokata w tabeli to rezultat, z którego nie może być zadowolony beniaminek PKO BP Ekstraklasy. Chociaż jeszcze za wcześnie, aby wyrokować jak ostatecznie Ruch Chorzów zakończy sezon, jest to dobry moment, by przyjrzeć się klubowej szatni. Ratunkiem dla klubu z Cichej ma być właśnie pozyskany zawodnik Tomas Podstawski. Utytuowany Portugalczyk dał się już poznać polskim kibicom z wystepów w Pogoni Szczecin, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. 

- Jestem bardzo zadowolony, że klub obdarzył mnie zaufaniem i wracam do Polski, w której czułem się szczęśliwy. Liga jest coraz lepsza, rozwija się, na stadiony chodzi wielu kibiców. W Ruchu wszyscy dobrze mnie przyjęli - skomentował Podstawski. 

Zawodnik występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Zna cel jaki obrali Niebiescy na ten sezon. Podkreślił także, że jest w dobrej formie

- Teraz kierunek jest jasny – by się utrzymać. Ostatnio bardzo mocno trenowałem, testy i badania wyszły OK, dobrze się czuję. Chcę szybko pokazać, że jestem gotowy, by pomagać Ruchowi w osiągnięciu celu – powiedział nowy nabytek Ruchu. 

Tomas Podstawski to syn byłego koszykarza Astorii Bydgoszcz Włodzimierza Podstawskiego i Portugalki Marii Margaridy, która trenowała gimnastykę. Tomas jest wychowankiem Boavisty. Lata 2008-14 spędził w drugiej drużynie FC Porto. Był kapitanem reprezentacji Portugalii U-17. W 2013 roku zdobył brązowy medal Euro U-19, a także występował na igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. W latach 2018-2021 reprezentował barwy Portowców. Później był zawodnikiem norweskiego Stabaek IF, izraelskiego Bnei Yehuda Tel Awiw, a ostatni sezon spędził na Cyprze w Karmiotissie Pano Polemidion

28-letni piłkarz związał się z Ruchem do 30 czerwca 2024 r. z opcją przedłużenia o dwa sezony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama