Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

We wtorek koncert sanah na Stadionie Śląskim. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu

W związku z zaplanowanym na 15 sierpnia koncertem w popularnym Kotle Czarownic, wprowadzone zostaną liczne zmiany w organizacji ruchu. Aby ułatwić uczestnikom imprezy dojazd na miejsce, ZTM uruchomi dodatkowe kursy tramwajowe i autobusowe.
We wtorek koncert sanah na Stadionie Śląskim. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu

Już w najbliższy wtorek na Stadionie Śląskim odbędzie się długo wyczekiwany koncert z udziałem jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia, czyli sanah

Czytaj także: Trwa budowa sceny dla sanah na Stadionie Śląskim. W sprzedaży ostatnie bilety

Ze względu na organizację tego wydarzenia, na wniosek Policji, celem zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, wprowadzone zostaną następujące zmiany:

1. od godz. 16:00 w dniu 15.08. do zakończenia koncertu i związanej z nim imprezy masowej, wyłączona zostanie relacja lewoskrętu z ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej,
2. od godz. 15:00 w dniu 15.08. do godz. 2:00 w dniu 16.08. w ciągu ulicy Parkowej na odcinku pomiędzy rondem przy centrum handlowym AKS i skrzyżowaniem z ul. Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki),
3. od godz. 6:00 w dniu 15.08. do godz. 6:00 w dniu 16.08. w ciągu ulicy Parkowej na odcinku pomiędzy rondem przy centrum handlowym AKS i skrzyżowaniem z ul. Kościuszki, wprowadzony zostanie obustronny zakaz zatrzymywania się,
4. od godz. 16:00 w dniu 15.08. do zakończenia koncertu i związanej z nim imprezy masowej, wyłączona z ruchu zostanie jezdnia ulicy Tysiąclecia w rejonie skrzyżowania z al. Wojska Polskiego,
5. od godz. 16:00 w dniu 15.08. do zakończenia koncertu i związanej z nim imprezy masowej, wyłączony z ruchu zostanie łącznik pomiędzy jezdniami ulicy Chorzowskiej w rejonie skrzyżowania ulicy Katowickiej z al. Wojska Polskiego i ul. Parkową.

Wszystkie wprowadzone zmiany uwzględnione zostaną w nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google.

Na koncert sanah dojedziesz komunikacją miejską

Dla tych, którzy na wydarzenie planują dostać się komunikacją miejską - mamy dobrą wiadomość. Zarząd Transportu Metropolitalnego dodał do swojej oferty kursy tramwajowe i autobusowe, które pozwolą uczestnikom bez problemu dotrzeć na koncert, a później wrócić do domu, nie martwiąc się o miejsca parkingowe.

W dniu imprezy uruchomione zostaną następujące dodatkowe kursy:

- dla linii tramwajowej 0 w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Katowice Rynek” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych), uruchomienie dodatkowych kursów przed koncertem z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co ok. 10 minut oraz nie mniejszą niż co ok. 5 minut po zakończeniu koncertu, 

- dla linii tramwajowej 6 w relacji: „Brynów Centrum Przesiadkowe” – „Katowice Plac Miarki” – „Katowice Rynek” – „Chorzów Stadion Śląski” – „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Dworzec PKP” – „Chorzów Batory Zajezdnia”, wprowadzenie zwiększenia pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów po zakończeniu koncertu od ok. godz. 23:00 do ok. godz. 00:30 z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co ok. 15 minut, 

- dla linii tramwajowej 41 w relacji: „Katowice Plac Miarki” – „Katowice Rynek” – „Chorzów Stadion Śląski” – „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Dworzec PKP” – „Chorzów Batory Zajezdnia”, uruchomienie dodatkowych kursów z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co ok. 15 minut przed oraz po zakończeniu koncertu.

źródło: MZUiM/ Stadion Śląski, fot.: Park Śląski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama