Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 02:08
Reklama

Nowe boisko w SP 13 już otwarte! [ZDJĘCIA]

Na początku czerwca w Szkole Podstawowej nr 13 odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Nowe boisko w SP 13 już otwarte! [ZDJĘCIA]

Kiermasz, występy artystyczne, zawody sportowe, poczęstunek i wiele jeszcze innych atrakcji - tak świętowali 2 czerwca uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 13 w Chorzowie. Powód był nie byle jaki - tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska.

- Wcześniej nie było okazji, ale teraz oficjalnie otwieramy nasze nowe boisko, które tak naprawdę powstało od podstaw. Mamy nową nawierzchnię, piłkołapy, siatki, kosze, zrobiono tutaj naprawdę kawał dobrej roboty - mówił Piotr Nowak, dyrektor SP 13.

Inwestycja została zrealizowana, dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy zgłosili projekt nowego boiska do Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Moją rolą było doprowadzić do tego, żeby to boisko powstało. Najpierw wygraliśmy w Budżecie Obywatelskim, a następnie przekonaliśmy Miasto, żeby dołożyło brakujące fundusze. To była ekstremalnie trudna droga, trochę trzeba było się napocić, bo gdyby nie przychylność naszych władz, to mielibyśmy problem z realizacją tego przedsięwzięcia. Ale było warto, dla takich chwil warto żyć, zamieniać stare rzeczy na nowe, dbając o bezpieczeństwo naszych dzieciaków i wywołując uśmiech na ich twarzach - podkreślał jeden z rodziców, Michał Korzeczek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama