Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 marca 2025 06:36
Reklama

#Dzieje się w Chorzowie. Przed nami weekend pełen atrakcji

Spektakle, koncerty i imprezy andrzejkowe - to tylko kilka z propozycji na nadchodzący tydzień. Sprawdźcie co jeszcze będzie się działo w naszym mieście.
#Dzieje się w Chorzowie. Przed nami weekend pełen atrakcji

Oznaczanie 7 grobów powstańców śląskich

W piątek odbędzie się uroczystość oznaczenia znakiem pamięci "Tobie Polsko" 7 grobów powstańców śląskich w tym: Pawła Bełkota, Jana Kłaczki, Stanisława Klamy, Władysława Liska, Józefa Kotyrby, Ignacego Boka oraz Jana Jagły. 

Wydarzenie z udziałem rodzin powstańców, władz samorządowych, młodzieży szkolnej i przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej będzie miało miejsce na cmentarzu parafialnym w Chorzowie przy ul. Kalusa. Uroczystość poprzedzi Msza Święta o godz. 14:00, która odbędzie się w kościele pw. Marii Magdaleny w Chorzowie przy ul. Bożogrobców.

Bransoletki z miedzi, ze skręconego drutu lub kuta

Dla miłośników robótek ręcznych Starochorzowski Dom Kultury przygotował ciekawą propozycję. Podczas dzisiejszych warsztatów, które rozpoczną się o godz. 18, uczestnicy własnoręcznie wykonają bransoletki z drutu miedzianego, a następnie przyozdobią je kamieniami ozdobnymi.

Pinokio. Il Grande Musical

W nadchodzący weekend nie zabraknie okazji do tego, aby na deskach Teatru Rozrywki ponownie zobaczyć przygody drewnianego chłopca.

"Pinokio. Il Grande" nie tylko zachwyca niebanalnymi scenami zbiorowymi, wyjątkową choreografią, pięknymi kostiumami i wpadającą w ucho muzyką, ale przede wszystkim jest idealną propozycją na spędzenie czasu dla całych rodzin.

Spektakl będzie można zobaczyć: 25 listopada o godz. 11:00 i 18:00, 26 listopada o godz. 18:00 oraz 27 listopada o godz. 17.

Koncert Terrorhammer i Witchtrap

W niecałe pół dekady po swoim pierwszym polskim koncercie w ramach Black Silesia Open Air serbski TERRORHAMMER powraca do Chorzowa na jedyny koncert w towarzystwie kolumbijskiego, również black-thrashowego, Witchtrap!

Wydarzenie odbędzie w piątek o godz. 19 w chorzowskim klubie muzycznym Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe.

Wojciech Ciuraj - "Ballady bez Romansów"

Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista oraz tekściarz Wojciech Ciuraj zabierze nas w gitarową podróż w świat polskiego romantyzmu. 

 „Ballady bez Romansów” to wymykająca się muzycznym szufladom opowieść, pełna chwytliwych i tajemniczych zarazem melodii, a także niepokojących zmian nastrojów charakterystycznych dla stylu Ciuraja. Na swoim debiutanckim albumie Wojciech Ciuraj, z jednej strony oddaje hołd klasykom rocka progresywnego, z drugiej udowadnia, że jest artystą swobodnie czującym się w prostszych piosenkowych formach. 

Ta wyjątkowa muzyczna podróż rozpocznie się już dzisiaj o godz. 20 w Miejskim Domu Kultury Batory.

Uniwersytet Dziecięcy 18-tki

W sobotę między godz. 9:30 a 11:00 w Szkole Podstawowej nr 18 odbędzie się "Uniwersytet Dziecięcy 18-tki". Przygotowane w jego ramach zajęcia zapewniają pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 5-12 lat, rozbudzają aktywność poznawczą, a także są okazją do przekazania wiedzy i rozwoju umiejętności z zakresu różnych dziedzin.

Rodzinny Poranek Andrzejkowy

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza najmłodszych wraz ze swoimi opiekunami na spektakl pt. "Na tropie zaginionej opowieści", opowiadający historię trzech wesołych moli książkowych. Po zakończeniu przedstawienia odbędą się z kolei wróżby andrzejkowe.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 10.

Strefa Kibica Premium

Już w sobotę kolejny sprawdzian naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Tym razem Polacy zmierzą się z Arabią Saudyjską.

Jeśli nie chcecie kibicować w domowym zaciszu, na Stadionie Śląskim od godz. 14 czekać będzie na Was Strefa Kibica Premium.

Duchy i strachy w Skansenie

Opowieści z dreszczykiem powracają do Skansenu, a wraz z nimi fojermony, beboki i wiele innych demonów, które będzie można poznać podczas spaceru przez nieprzeniknione ciemności ekspozycji. To wszystko już w sobotę o godz. 16:45.

Andrzejkowe LATINO PARTY

Jeśli chcecie spędzić czas na świetnej zabawie i tańcach, poczuć klimat latynoskich przebojów i naładować się pozytywną energią - Starochorzowski Dom Kultury ma dla Was ciekawą propozycję, jaką są andrzejki w klimacie latino.

Imprezę otworzy zespół energetycznych muzyków Rumba Wachaca, który rozgrzeje wszystkich w rytmach salsy i nie tylko… Będzie można zobaczyć też krótki pokaz tańców latino, a na koniec uczestników czekać będzie zabawa przy stole Dj-skim oraz... winylach. Duet konferansjersko-dj-ski "Prywaciarze" zabawi Was do białego rana. Nie obędzie się również bez smacznych posiłków i deserów.

Impreza już w sobotę o godz. 20:00.

Warsztaty andrzejkowe

W niedzielę o godz. 11:30 odbędą się Warsztaty andrzejkowe w Skansenie. W pierwszej części zajęć dowiecie się jak dawniej wyglądała jesień na wsi. Posłuchacie też o dawnych pracach polowych i zajęciach wykonywanych podczas długich, jesiennych wieczorów (darciu pierza, łuskaniu grochu oraz przędzeniu lnu), które były okazją do spotkań towarzyskich i zalotów, a także poznacie dawne wróżby i święta z nimi związane (Katarzynki dla kawalerów i Andrzejki dla panien).

W drugiej części uczestnicy zostaną podzieleni na podgrupy, w których na zmianę będą wróżyć z wosku, obierek z jabłka, kubeczków czy losując igłą imię wybranki/wybranka.

Szalone Nożyczki

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. Mowa o "Szalonych Nożyczkach", którego punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pod tym samym tytułem, cieszący się powodzeniem w najlepszych teatrach świata już od ponad 50-ciu lat!

Na scenie wystąpią: Krzysztof Ibisz, Maciej Wilewski, Przemysław Cypriański, Joanna Kupińska, Dominika Gwit oraz Alan Andersz. 

Spektakl zostanie zaprezentowany 27 listopada o godz. 15:45 oraz 19:00.

Koncert Tamtej Nocy + RoY Bert Kindla

Na zakończenie weekendu w chorzowskiej Leśniczówce będzie miał miejsce koncert Tamtej Nocy i RoY Bert Kindlal. 

Kierunek w jakim obecnie podążają członkowie zespołu Tamtej Nocy cechuje się przestrzennym brzmieniem, które w połączeniu z żywym głosem wokalistki przenosi słuchaczy w beztroski świat nostalgii oraz marzeń sennych.

Zespół RoY Bert Kindla nawiązuje do autorskich, odświeżonych utworów Roberta Kindli z gatunku pop-rock, które wykonywał na scenie razem z bratem Marcinem Kindlą od 25 lat jako Zespół Kindla oraz w późniejszym czasie z zespołem Kind of Wine oraz z zespołem Official Projekt Robert Kindla.

Start w niedzielę o godz. 19:00.

Pełny harmonogram wydarzeń wraz ze szczegółowymi informacjami na ich temat znajdziecie poniżej:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: tam jest ruch dwukierunkowy.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 19:01Źródło komentarza: Wybudują nowy wiadukt na ul. Nowej. Prace ruszą w maju i potrwają półtora rokuAutor komentarza: SepTreść komentarza: Przy hotelu był wypadek a dokładniej na skrzyżowaniu z ul.Dąbrowskiego.Urząd Skarbowy jest 500m dalej.Data dodania komentarza: 7.03.2025, 16:38Źródło komentarza: Uciekał po kolizji, doprowadził do kolejnej. Jedna osoba w szpitalu J Autor komentarza: Tuba ChorzowaTreść komentarza: Uwaga! Do końca tygodnia (09.03.2025) na hasło "Tuba Chorzowa" otrzymacie 20% zniżki na wszystkie zapiexy w TODOJUTRA w Chorzowie (ul. Wolności 43).Data dodania komentarza: 5.03.2025, 13:24Źródło komentarza: “Trzeba mieć smaczny produkt, dobry plan i życzliwych ludzi wokół siebie”Autor komentarza: prezesTreść komentarza: Niech Michałek popatrzy na Morawieckiego.Morawiecki da 100 milionów Nawrocki też i stadion stoi, a Chorzów się wali!Taczka już przygotowana.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 20:31Źródło komentarza: Kolejny przedstawiciel PiS-u uzupełnia prezydium chorzowskiej rady miastaAutor komentarza: chTreść komentarza: Co w końcu się liczy w meczu ? Bo to była żenada . A tu marzy się stadion jakim kosztem -kosztem mieszkańcówData dodania komentarza: 25.02.2025, 13:59Źródło komentarza: Mecz Mistrzów: rekord frekwencji, tetris na murawie i awantura o raceAutor komentarza: JoTreść komentarza: Kto by sie spodziewoł? Żodyn. Data dodania komentarza: 30.01.2025, 16:09Źródło komentarza: Szymon Michałek dogadał się z PiS-em. “Dlaczego tak długo to trwało?”
Reklama
Reklama