Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 02:26

Urodziny na na 102! Jubileusz Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów to klub zrzeszający sympatyków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Naturalnie, największą ich rzeszę możemy spotkać w rodzimym mieście, zwłaszcza w dni meczowe w okolicy i na stadionie przy Cichej 6. Wierność i tradycja towarzyszy kibicom "Niebieskich" już od 102. lat - bo tyle klub skończył 20. kwietnia 2022 roku. 
Urodziny na na 102! Jubileusz Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów powstał dokładnie 20 kwietnia 1920 roku, czyli 102. lata temu. Do dziś Ruch jest ikoną nie tylko lokalnej, ale i polskiej piłki. 14-krotni mistrzowie kraju, zdobyli także 3-krotnie Puchar Polski. W latach największej świetności wystąpili w ćwierćfinałach Pucharu UEFA ('73-'74) i Pucharu Europy ('74-'75) - ówczesnej Lidze Mistrzów. 

Ruch to ludzie - Legenda bez końca

Znakomici piłkarze, wybitni trenerzy i rzesza fanów. Pomimo tego, że "Niebiescy" nie grają już na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, niejeden ekstraklasowy klub może pozazdrościć chorzowianom stadionowej frekwencji. Na całym szczeblu centralnym w Polsce ilość kibiców na Cichej 6 rzadko spada poniżej top 5 w kraju. Na stadionie znajdzie się miejsce dla każdego - jedną z ciekawszych inicjatyw wśród sympatyków "niebieskiej eRki" są głośno dopingujące z sektora rodzinnego "Niebieskie Bajtle". Ruch to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, symbol, przywiązanie do barw, dla wielu jest czymś w rodzaju świętości. 

Czytaj także: Ruch pogromcą lidera! Kolejna twierdza zdobyta

Obecnie "Niebiescy" występują jako beniaminek na trzecim poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce. Ruch z dorobkiem 56. punktów znajduje się na 3. miejscu tabeli eWinner 2 Ligi. Na sześć meczów przed końcem sezonu nadal zachowuje szanse na awans bezpośredni na zaplecze Ekstraklasy. Liczymy na dobrą grę podopiecznych Jarosława Skrobacza, tak abyśmy kolejne urodziny świętowali z Ruchem jako drużyną 1-szej Ligi. Oczywiście w dalszej perspektywie życzymy również powrotu do Ekstraklasy, wszystko jednak w swoim czasie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: HajduczaninTreść komentarza: Biblioteka na Hankego była zbędna i mnie jako mieszkańca cieszy ten fakt. Ta na pniokach faktycznie nie ma zbytnio dogodnej alternatywy, bo najbliższa jest bodajże przy placu Mickiewicza.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 17:13Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: chorzowianin75Treść komentarza: Ciekawe co jeszcze zostanie zamknięte w Chorzowie??Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:59Źródło komentarza: To ostatnie dni dwóch Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w ChorzowieAutor komentarza: WaldekTreść komentarza: Są wreszcie jakieś punkty przywiezione z meczu wyjazdowego. Nie wiem czy się cieszyć i liczyć jeszcze na awans czy tylko się uśmiechnąć.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 06:35Źródło komentarza: Siedem bramek w Kołobrzegu i przełamanie Ruchu Chorzów w starciu z KotwicąAutor komentarza: RafiTreść komentarza: Alba Chorzów 🤣🤣 gorszego syfu już niema.. trudno znowu będzie trzeba wyrzucać śmieci koło kontenera..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 00:11Źródło komentarza: Ceny za śmieci poszybują w górę? W Chorzowie rozstrzygnięto przetargAutor komentarza: podatnikTreść komentarza: Ale dajmy im 400 mln na stadion 😂 Napierw ze 3 sezony w ekstraklasie a potem możemy porozmawiać..Data dodania komentarza: 16.04.2025, 19:46Źródło komentarza: Ruch Chorzów nadal zawodzi. Tym razem przegrywa z zamykającą tabelę Stalą Stalowa WolaAutor komentarza: zniesmaczonyTreść komentarza: Ta pani w ogóle wie na jaki temat się wypowiada? Wedle niej Sylwestra zaczęto obchodzić dopiero pod koniec XIX w. Tymczasem historia mówi co innego. Sylwester był już obchodzony w starożytnym Rzymie. Starożytni Rzymianie czcili w ten dzień swojego boga Janusa. Języki angielski i niemiecki, przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January, niem. Januar). Wypadałoby również nadmienić, że od 46 roku p.n.e. Rzymianie Nowy Rok obchodzili już oficjalnie 1 stycznia bez odwoływania się do tradycji religijnej. Tego dnia urządzano huczne zabawy, przywdziewano maski i obdarowywano się prezentami. 1 stycznia 1000 roku papież Sylwester II udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa „Miastu i Światu” (Urbi et Orbi), co stało się papieską tradycją i trwa do dzisiaj. Tych informacji w tekście zabrakło. Na drugi raz zapytajcie jakiegoś historyka. Ta pani jest najwyraźniej niedoinformowana w temacie.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 20:02Źródło komentarza: Przegnać złe duchy