AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Niebiescy nadal nieponani! Stężycka twierdza zdobyta!

Radunia Stężyca - Ruch Chorzów 1:2. Niebiescy zdobywają twierdzę! Ruch nadal niepokonany

Ruch Chorzów nadal niepokonany! Niebiescy utrzymali passę meczy bez porażki i wygrali na wyjeździe z Radunią Stężyca 1:2. To pierwsza porażka Raduni na swoim boisku w tym sezonie.

Niebiescy zdobyli Stężycką twierdzę i nadal utrzymują się na pozycji wicelidera eWinner 2 ligi.

Po faulu na Tomaszu Wójtowiczu sędzia Piotr Idzik podyktował jedenastkę dla zespołu gości. Okazję pewnie wykorzystał Michał Mokrzycki i od 38 minuty Ruch wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie gry Tomasz Foszmańczyk po podaniu Łukasza Janoszki oddał strzał na bramkę, jednak futbolówkę odbił przed siebie Tułowiecki. Ta trafiła jednak pod nogi Przemka Szkatuły, który nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie Niebieskich na 0:2. W 55 minucie Radunia musiała sobie radzić w dziesięciu, ponieważ Dmytro Bashlay otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Chwilę później szansę na kolejną bramkę dla Ruchu miał Daniel Szczepan, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza gospodarzy, jednak jego uderzenie trafiło tylko w boczną siatkę. Piłkarze Raduni zdobyli bramkę kontaktową w 87 minucie meczu. Drogę do bramki gości futbolówka znalazła po technicznym uderzeniu Sebastiana Deji. Gospodarze jeszcze pod koniec spotkania próbowali odwrócić losy meczu, jednak bezskutecznie.