AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wybierz sprawdzoną węzę i zapewnij sobie dobry rok w pasiece

Inne

Sukces w pszczelarstwie zależy nie tylko od kondycji pszczół, ale również od starań pszczelarza. Jeśli zadba on o odpowiednie wyposażenie uli i zainwestuje w naturalne produkty dobrej jakości, będzie to miało przełożenie nie tylko na właściwy rozwój pszczelej rodziny, ale także na obfitość zbioru miodu. Wybierz sprawdzoną węzę i zapewnij sobie dobry rok w pasiece.

REKLAMA

Do czego służy węza pszczela?

Każdy, kto choć raz widział pracę pszczelarza, zwrócił z pewnością uwagę na charakterystyczne plastry, na których gromadzi się miód. Trudno się jednak domyślić, skąd się one biorą. Wszystko to zasługa pszczół, które budują je z łuseczek woskowych wydzielanych podczas spożywania pokarmu. Plastry te są jednak delikatne i z biegiem czasu nie tylko przestają właściwie spełniać swoje funkcje, ale mogą być również źródłem chorób, ponieważ na ich powierzchni gromadzą się bakterie. Aby zapobiec takim konsekwencjom, pszczelarze stosują węzę pszczelą. Są to cienkie plastry, które mają odciśnięte pszczele komórki. Dzięki temu ułatwiają one budowanie nowych plastrów przez pszczoły. Aby płytki te właściwie spełniały swoje funkcje i były bezpieczne, muszą być wykonane z naturalnego wosku pszczelego. Z tego powodu warto wybierać węzę od sprawdzonych producentów, do jakich należy www.janczosad.pl.

Najpopularniejsze rodzaje węzy pszczelej

Węza pszczela to produkt o różnych rozmiarach. Najbardziej znane wymiary węzy to :

  • węza pszczela górska - 145 x 335 mm,

  • węza pszczela dadant – 265x414 mm,

  • węza pszczela wielkopolska – 235x335 mm,

  • węza pszczela ostrowskia – 205x335 mm,

  • węza pszczela langstroth – 205x414 mm.

Wszystkie wymiary węzy produkowane są z naturalnego wosku najwyższej jakości badanego przy wykorzystaniu licznych metod laboratoryjnych. Ma ona naturalny kolor i aromat, dzięki czemu jest doskonale tolerowana przez pszczoły. Ponadto jest dla nich w pełni bezpieczna, ponieważ każda partia przechodzi testy wykluczające obecność zafałszowań oraz zarodników zgnilca złośliwego.

Podsumowując, węza pszczela to ważny element wyposażenie ula. Ułatwia ona pszczołom budowę plastrów, co ma przełożenie na szybszą produkcję miodu. Dzięki odpowiednio dobranej węzie można sobie zapewnić dobry rok w pasiece.

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA