REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zagrają dla Martin z Chorzowa

Miasto

Robert Kindla, Banda Rabanda, Studio Wokalne Ósemka, Stowarzyszenie Freeland i Studio Piosenki "Kiepurki" zagrają już 8 grudnia w Chorzowie przy ulicy Pudlerskiej 22 podczas I Bożonarodzeniowego Koncertu Charytatywnego podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka dla Martina na zakup protez nóg. Wstęp w formie "cegiełki" - 5 zł.

REKLAMA

Dwie chorzowskie fundacje - Ofiaruj Serce oraz Gramy do Końca w najbliższą niedzielę (08.12) organizuje I I Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny podczas którego kolędy i pastorałki zagrają dzieci ze Studia Piosenki "Kiepurki", chorzowskie zespoły Banda Rabanda, Studio Wokalne Ósemka oraz Stowarzyszenie Freeland, a gwiazdką wieczoru będzie Robert Kindla, ambasador Fundacji Ofiaruj Serce. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Martina Buraka, chorzowianina, który W wieku 15 lat podjął najcięższą decyzję czyli amputacja nóg. - Wiedziałem, że tylko dzięki niej będę mógł zrobić krok do przodu mojej wymarzonej przyszłości. Decydując się na amputacje, nie byłem świadomy, że przed nią czeka mnie jeszcze jedna operacja – miałem zakładany implant w sercu. Po operacjach nadszedł czas na wielogodzinne rehabilitacje, to był ten moment kiedy znalazłem sobie moją ukochaną pasję, przez którą nie myślałem w jakiej sytuacji się znajduję – zacząłem pływać. Zapisałem się na naukę pływania dla osób niepełnosprawnych. Był to mój sposób na odreagowanie, miałem wtedy cel, do którego dążyłem. Wiedziałem, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych - bez nóg, z niepełnosprawną ręką opanowałem sztukę pływania - opowiada nam Martin Burak

Teraz wraz z chorzowskimi fundacjami Ofiaruj Serce oraz Gramy do Końca zbiera pieniądze na zakup nowoczesnych protez, których koszt wynosi 240 000 zł. - Martina do naszej fundacji zgłosiła ambasadorka fundacji, a prywatnie kuzynka Martina - Monika Hojnisz-Staręga, chorzowianka utytułowana biathlonistka - mówi Bartłomiej Czaja, prezes Fundacji Gramy do Końca. - Kwota jest tak duża, że postanowiliśmy poprosić o pomoc zaprzyjaźnioną Fundację Ofiaruj Serce z którą teraz wspólnie organizujemy koncert i choć cele statutowe są różne to Martin nas połączył - dodaje. 

Zbiórka trwa od kilku miesięcy szukając wsparcia wśród lokalnych przedsiębiorstw i nie tylko. Aktualnie trwa również zbiórka na portalu siepomaga.pl/martin-burak. - Podczas koncertu grupka wolontariuszy będzie stać z puszkami, będzie można również zakupić m.in stroiki świąteczne czy też przedmioty od chorzowskiego gryfnie. Liczymy, że zgromadzeni na sali wezmą czynny udział również w licytacjach m.in koszulek z autografami, piłek, oryginalnych plastronów Pucharu Świata - mówi Jolanta Czaja, prezes Fundacji Ofiaruj Serce.

Start koncertu o godzinie 16 w Chorzowie przy ulicy Pudlerskiej 22. Wstęp - bilet "cegiełka" 5 zł. Jako patroni medialni serdecznie zapraszamy.
 

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


koncert charytatywnymartin burakpudlerska 22robert kindla

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA