Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 7 grudnia 2025 20:49
Reklama Baner reklamowy
ReklamaBudowa i remont na Ceneo

Magdalena Drażyk i Klaudia Cygan żegnają się z Ruchem

Jedna z kluczowych zawodniczek KPR Ruch Chorzów, Magdalena Drażyk nie przedłuży swojego kontraktu z Niebieskimi. Dodatkowo zakończyło się wypożyczenie Klaudii Cygan, która wróci do Piotrcovii Piotrków Tryb.
Magdalena Drażyk i Klaudia Cygan żegnają się z Ruchem

Kontrakt Magdaleny Drażyk obowiązywał do końca sezonu 2019/20. Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet - z uwagi na pandemię koronawirusa - zostały przedwcześnie zakończone, a zawodniczka nie zdecydowała się na przedłużenie umowy.

Magdalena Drażyk to wychowanka "Niebieskich". Dwukrotnie zdobyła z Ruchem mistrzostwo Polski juniorek (2015, 2016). W pierwszym zespole zadebiutowała 12 października 2013 r. w wyjazdowym spotkaniu z KPR-em Jelenia Góra.

Łącznie w barwach Ruchu rozegrała 123 spotkania, w których zdobyła 486 bramek (bilans w Superlidze to 108 meczów i 444 gole). W minionym sezonie była najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny (72 gole w 19 meczach).

Z Ruchem rozstaje się także inna rozgrywająca. Klaudia Cygan po rocznym wypożyczeniu powraca do Piotrcovii. Jej dorobek w Ruchu to 13 spotkań i 19 bramek.

Źródło: KPR Ruch Chorzów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze

Autor komentarza: ZoologTreść komentarza: Witamy w mieście gdzie buduje się stadion za pół miliarda i nie ma na głowę do żyrafy. Absurd....Data dodania komentarza: 7.12.2025, 00:03Źródło komentarza: Żyrafa wciąż bez głowy. I chyba jeszcze długo jej nie odzyskaAutor komentarza: KleksTreść komentarza: Może trzeci stadion? to byłoby w stylu Pana SzymkaData dodania komentarza: 7.12.2025, 00:02Źródło komentarza: "Plan ożywienia ulicy Wolności będzie naszą wspólną koncepcją"Autor komentarza: FaktopediaTreść komentarza: Najważniejsze, żeby miasto wybudowało drugi stadion. Edukacja to rzecz trzeciorzędna :)Data dodania komentarza: 7.12.2025, 00:01Źródło komentarza: Chorzów pozyskał fundusze z ministerialnego przedsięwzięcia pn. „Wyjście z klasą”Autor komentarza: Dawny UczeńTreść komentarza: Jeśli chodzi o TME z Batorego to na pewno nigdzie żaden uczeń nie pojedzie. Tak było zawsze. To tradycja tego przybytku. Rżnąć pieniądze od rodziców i mówić że szkoła nie ma pieniędzy.Data dodania komentarza: 6.12.2025, 12:58Źródło komentarza: Chorzów pozyskał fundusze z ministerialnego przedsięwzięcia pn. „Wyjście z klasą”Autor komentarza: Gdyby…Treść komentarza: Gdyby Michałek zarządzał SŚ to by tam pewnie zamiast Diamentowej Ligi była giełda samochodowa :)Data dodania komentarza: 6.12.2025, 12:14Źródło komentarza: Prezent mikołajkowy: najlepszy lekkoatleta świata wraca na Śląsk!Autor komentarza: <a href="https://moose”.pl/>Konrad</a>Treść komentarza: Ostatnio dowiedziałem się o certyfikatach, aż mi głupio, że nigdy wcześniej na nie nie trafiłemData dodania komentarza: 6.12.2025, 12:03Źródło komentarza: DELE – czym jest i kto może go zdawać?
Reklama
Reklama
Reklama