REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Ózd jak u siebie w domu...

Rozrywka

Freelandersi mają za sobą kolejną wizytę w węgierskim Ózd. Jednym z powodów, dla których wybrali się w podróż do miasta partnerskiego Chorzowa, jest impreza planowana na marzec przyszłego roku.

Wizyta chorzowian na Węgrzech była okazją do zobaczenia spektaklu teatralno-poetyckiego, przygotowanego przez Attilla Szaka i Fruzsinę Vamos, czyli osoby dobrze znane członkom stowarzyszenia Freeland. - Bardzo cieszyliśmy, że ponownie zostaliśmy zaproszeni do Ózd. Po raz kolejny spotkaliśmy się ze wspaniałym przyjęciem. Mogę już zdradzić, że będziemy mogli zrewanżować się za tę gościnność, zapraszając naszych węgierskich przyjaciół do Chorzowa - mówił Grzegorz Nowak ze stowarzyszenia Freeland.

W marcu 2020 roku w naszym mieście zorganizowane zostanie wydarzenie z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Imprezy przygotowane z tej okazji będą się odbywać w Starochorzowskim Domu Kultury i Miejskim Domu Kultury "Batory". To właśnie to było kolejnym powodem niedawnej wizyty Freelandersów na Węgrzech. Chorzowianie odbyli spotkanie robocze z grupą artystyczną OMI, które można określić, jako jeden z pierwszych etapów przygotowań do tej wielkiej, międzynarodowej imprezy.

Jak upłynęła Freelandersom kolejna wizyta w Ózd? To widać na poniższym filmiku:

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ÓzdWęgryChorzówPolskamiasta partnerskiewizytastowarzyszenie Freelandgrupa artystyczna OMIDni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka