REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Parku Śląskim odbył się Dzień Dziecka Dorosłego

Miasto

Już po raz drugi nieopodal Kapelusza w Parku Śląskim odbył się festyn integracyjny organizowany pn. Dzień Dziecka Dorosłego. Wydarzenie ma za zadanie integrować niepełnosprawnych i ich rodziny, a także zwrócić uwagę na problemy, z jakimi mierzą się na co dzień.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wydarzenie miało miejsce 7 czerwca w pobliżu hali Kapelusz w Parku Śląskim. Brały w nim udział dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i głębokim, a także osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Oczywiście we wspólnej zabawie brali udział również ich opiekunowie wraz z organizatorami, czyli członkami Stowarzyszenia Wspierającego OGA.

- Uczestnicy tej imprezy obchodzą dziś swoje święto, więc - jak widać - panuje tu radosna atmosfera, pełna dobrej zabawy. Celem naszego stowarzyszenia, które założyłam wspólnie z moimi przyjaciółmi, jest to, by pokazać światu, że "doroślaki", czyli osoby z niepełnosprawnością intelektualną, żyją pośród zdrowych ludzi. Zależy nam, by nasi podopieczni integrowali się z resztą społeczeństwa, by nie byli przez nie wykluczani, a przeciętny mieszkaniec regionu nie obawiał się ich, nie uciekał od problemu, jakim jest niepełnosprawność umysłowa. Taki przekaz wysyłamy w świat podczas dzisiejszego festynu integracyjnego - mówiła Aleksandra Chromik ze Stowarzyszenia Wspierającego OGA.

Organizatorzy przygotowali dla "doroślaków" szereg atrakcji, w tym zabawę taneczną z DJ-em, gry i zabawy, czy wspólne rysowanie. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Fundacji Ofiaruj Serce. - Przygotowaliśmy kącik artystyczny, kreatywny, w którym uczestnicy będą mogli samodzielnie coś narysować za pomocą kredek, ale nie tylko. Prace, które stworzą, zostaną wystawione na aukcję, a pozyskane w ten sposób środki przekazane na rzecz Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie - zaznaczała Karolina Czaja, wiceprezes Fundacji Ofiaruj Serce. - Chętnie angażujemy się w tego typu wydarzenia i jestem pewna, że w niedalekiej przyszłości, będziemy aktywni podczas innych imprez charytatywnych, które są planowane w Chorzowie - dodawała Karolina Czaja.

REKLAMA
Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park ŚląskiKapeluszfestyn integracyjnyniepełnosprawność umysłowaStowarzyszenie Wspierające OGAFundacja Ofiaruj Serce

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała
REKLAMA