REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Parku Śląskim odbył się Dzień Dziecka Dorosłego

Miasto

Już po raz drugi nieopodal Kapelusza w Parku Śląskim odbył się festyn integracyjny organizowany pn. Dzień Dziecka Dorosłego. Wydarzenie ma za zadanie integrować niepełnosprawnych i ich rodziny, a także zwrócić uwagę na problemy, z jakimi mierzą się na co dzień.

Galeria zdjęć


Wydarzenie miało miejsce 7 czerwca w pobliżu hali Kapelusz w Parku Śląskim. Brały w nim udział dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i głębokim, a także osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Oczywiście we wspólnej zabawie brali udział również ich opiekunowie wraz z organizatorami, czyli członkami Stowarzyszenia Wspierającego OGA.

- Uczestnicy tej imprezy obchodzą dziś swoje święto, więc - jak widać - panuje tu radosna atmosfera, pełna dobrej zabawy. Celem naszego stowarzyszenia, które założyłam wspólnie z moimi przyjaciółmi, jest to, by pokazać światu, że "doroślaki", czyli osoby z niepełnosprawnością intelektualną, żyją pośród zdrowych ludzi. Zależy nam, by nasi podopieczni integrowali się z resztą społeczeństwa, by nie byli przez nie wykluczani, a przeciętny mieszkaniec regionu nie obawiał się ich, nie uciekał od problemu, jakim jest niepełnosprawność umysłowa. Taki przekaz wysyłamy w świat podczas dzisiejszego festynu integracyjnego - mówiła Aleksandra Chromik ze Stowarzyszenia Wspierającego OGA.

Organizatorzy przygotowali dla "doroślaków" szereg atrakcji, w tym zabawę taneczną z DJ-em, gry i zabawy, czy wspólne rysowanie. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Fundacji Ofiaruj Serce. - Przygotowaliśmy kącik artystyczny, kreatywny, w którym uczestnicy będą mogli samodzielnie coś narysować za pomocą kredek, ale nie tylko. Prace, które stworzą, zostaną wystawione na aukcję, a pozyskane w ten sposób środki przekazane na rzecz Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie - zaznaczała Karolina Czaja, wiceprezes Fundacji Ofiaruj Serce. - Chętnie angażujemy się w tego typu wydarzenia i jestem pewna, że w niedalekiej przyszłości, będziemy aktywni podczas innych imprez charytatywnych, które są planowane w Chorzowie - dodawała Karolina Czaja.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park ŚląskiKapeluszfestyn integracyjnyniepełnosprawność umysłowaStowarzyszenie Wspierające OGAFundacja Ofiaruj Serce

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa