REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Szkoła i przedszkole w Maciejkowicach zostaną połączone

Miasto

Radni postanowili podczas dzisiejszej sesji rady miasta, że Przedszkole nr 22 znajdujące się przy ul. Brzezińskiej 1a, zostanie przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 25 im. Stanisława Hadyny, znajdującej się przy ul. Głównej 21. W ten sposób powstanie pierwszy w mieście Zespół Szkolno-Przedszkolny.

REKLAMA

Plany dotyczące połączenia obydwu placówek pojawiły się już pod koniec 2014 roku. Władze miasta uznały wówczas, że do budynku przy ul. Głównej 21 mogłyby przenieść się przedszkolaki z ul. Brzezińskiej 1a, z powodu sporej ilości wolnej przestrzeni, spowodowanej stosunkowo niewielką liczbą uczęszczających tam uczniów. Szacowano, że dostosowanie obiektu do nowych celów, wraz z jego kompleksową modernizacją, będzie kosztować ok. 2,5 mln zł. Budynek po przedszkolu miał zostać zagospodarowany jako prywatny ośrodek dla dzieci autystycznych. Wtedy plany te nie doszły jednak do skutku.

Po niespełna pięciu latach temat powrócił na salę obrad chorzowskiego magistratu. Tym razem z pozytywnym rezultatem. W budynku przy ul. Głównej 21 znajdowała się do tej pory biblioteka. Spotykała się tam również Rada Maciejkowic. Wiesław Ciężkowski przekonywał jednak podczas dzisiejszej sesji rady miasta, że nie jest to przeszkoda, do przeniesienia tam przedszkola. - Tuż obok szkoły znajduje się lokal o powierzchni ponad 200 m kw. Planujemy umieścić tam bibliotekę, o ile nie zmieści się ona w szkole. Tam też mogłaby spotykać się Rada Osiedla – zaznaczał z mównicy zastępca prezydenta miasta.

Radni pytali również jakie są plany względem budynku przedszkola. - Ta kwestia wymaga jeszcze dyskusji. Mógłby powstać tam kolejny żłobek lub placówka dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Zaznaczam, że stan techniczny budynku nie jest najlepszy, wymaga nakładów finansowych – przekonywał Wiesław Ciężkowski.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ma zacząć funkcjonować od 1 września br.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1MaciejkowiceChorzówprzeniesienie przedszkolaSzkoła Podstawowa nr 25ul. Główna 21Przedszkole nr 22ul. Brzezińska 1a

Komentarze

maciejkowiece.pl
nowa strona przedszkola: www.przedszkole.maciejowice.pl

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Krystyna, Michaliny