REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Projekty stowarzyszenia Freeland

Rozrywka

Stowarzyszenie muzyczno-teatralne Freeland angażuje się w wiele ciekawych projektów. Warsztaty twórcze w hospicjum, charytatywne śpiewanie, wspólne kolędowanie w Hajduckim Betlejem, to tylko niektóre inicjatywy chorzowskiego stowarzyszenia. A wszystko dlatego, że skupia ludzi, których wspólną pasją jest muzyka, teatr oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań. A co najważniejsze dla Freelandersów liczy się drugi człowiek.

REKLAMA

Podczas twórczych warsztatów artystycznych podopieczni hospicjum z animatorami twórczo spędzili czas tworząc nutowe choinki, świąteczne bransoletki, wyklejając bibułowe anioły, składając z koralików prasowanki, a wszystko to przy wspólnym śpiewaniu  kolęd i pastorałek w asyście freelandowej grupy muzycznej.

 

 

Wizytę w Hospicjum zakończył wspólny występ muzyczno - wokalny trzech bożonarodzeniowych piosenek.

 

W styczniu "Freelandersi" wspólnie kolędowali przy Hajduckim Betlejem. - Kolędowy wieczór sprawił nam ogromną przyjemność przeżywania tego świątecznego okresu, a wyjątkowa stajenka będąca częścią prezbiterium na każdym z uczestników zrobiła ogromne wrażenie. Jako zespół wokalny byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy brać udział w wydarzeniu, którego organizatorem była nasza nauczycielka wokalu Magda Sławicka, która prowadzi chór parafialny “Seraf” - czytamy na stronie stowarzyszenia.

 

Freeland zaangażuje się także w tegoroczną akcję WOŚP 2019.

 - Za nami wiele prób muzycznych oraz wokalnych, grupy parafialnej “DM i Przyjaciele” oraz Sekcji Wokalnej Stowarzyszenia Freeland. Wszystko to po to, aby dołączyć do grona wolontariuszy wspierających tegoroczną akcję WOŚP 2019. Wydarzenie miało charakter charytatywnego kolędowania w niezwykłym miejscu w Katowicach, którego właścicielem jest wieloletni przyjaciel, reżyser oraz współpracownik Stowarzyszenia Freeland – Bartosz Smoleń. To dzięki jego gościnności mogliśmy zaprezentować twórczość Wspólnoty “Dzieci Maryi” oraz Stowarzyszenia  Freeland na deskach Teatru Młodego - podkreśla Grzegorz Nowak, współzałożyciel stowarzyszenia.

 

REKLAMA
Magdalena Tworek-Hołda

Udostępnij:


Freelandstowarzyszeniecharytatywne kolędowaniewarsztaty artystyczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Czwartek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Feliksa, Konrada, Zbysławy
REKLAMA