AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kredki dla dzieci - akwarelowe i pastelowe

Nauka

Kredki dla dzieci - akwarelowe i pastelowe Rysowanie, malowanie sprawia radość każdemu dziecku. Co więcej, małe rączki “trenują” przed późniejszą nauką pisania. Warto zainwestować w wysokiej jakości kredki dla dzieci, by Twoja pociecha sięgała po nie z radością. Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów kredek - akwarelowe, pastelowe, ołówkowe, plastikowe. Maluchy uwielbiają także flamastry. Które z nich warto kupić?

REKLAMA

Kredki dla dzieci - akwarelowe i pastelowe


Rysowanie, malowanie sprawia radość każdemu dziecku. Co więcej, małe rączki “trenują” przed późniejszą nauką pisania. Warto zainwestować w wysokiej jakości kredki dla dzieci, by Twoja pociecha sięgała po nie z radością. Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów kredek - akwarelowe, pastelowe, ołówkowe, plastikowe. Maluchy uwielbiają także flamastry. Które z nich warto kupić?

 

Rodzaje kredek dla dzieci

 

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów kredek są kredki ołówkowe. Grafit najczęściej wykonuje się z korowanego węgla drzewnego. Są wygodne dla dzieci. Świetnym wyborem jest kupno całego zestawu.

 

Uwielbiane przez maluchy są kredki świecowe, inaczej zwane woskowymi. Wykonane są z parafiny. Jeżeli dziecko nie lubi ich charakterystycznego zapachu, można wybrać wersję bezzapachową. Ich zaletą jest fakt, że są wodoodporne, więc rysunki małego artysty nie ulegną zniszczeniu w razie zalania. Są jednocześnie miękkie i wytrzymałe, dlatego są polecane nawet dla najmłodszych.

 

Kredki z glinki kaolinowej mylone są często z kredkami świecowymi, jednak jest to zupełnie inny rodzaj. Nie są one tłuste, występują w drewnianej oprawie. Kredki Bambino to kredki grafionowe.

 

Kredki plastikowe wyglądem i rozmiarem przypominają kredki woskowe. Nie brudzą jednak rąk i nie posiadają papierowej owijki. Są też nieco twardsze, dlatego kojarzone są z kredkami ołówkowymi. Będą odpowiednie dla starszych dzieci.

 

Kredki pastelowe, popularne nazywane pastelami, wytwarzane są z kredy, gipsu, glinki (pastele suche) bądź wosku i glinki (pastele olejne). Pastele suche łatwo się rozcierają, pozwalając dziecku tworzyć przepiękne obrazy. Pastele olejne swoją konsystencją przypominają kredkę woskową. Mają bardziej nasycone barwy niż pastele suche. Można powiedzieć, że jest to forma pośrednia pomiędzy farbą olejną a kredką.

 

Sporym zainteresowaniem cieszą się również kredki akwarelowe. Można ich używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Stosując je na mokro, dziecko może tworzyć przepiękne obrazy, uzyskując efekty akwarelowe. Kredki akwarelowe dają zupełnie inne rezultaty niż pozostałe rodzaje kredek.

 

Jakie kredki wybrać dla dziecka do szkoły?

 

Jeżeli nie ma odgórnych zaleceń co do konkretnego rodzaju kredek, warto wybrać takie, którymi maluch maluje najchętniej. Rysowanie to zabawa dla dzieci, która rozwija kreatywność, trenuje ręce i pozwala rozbudzać wyobraźnię. Warto przetestować ze swoją pociechą kredki różnego rodzaju i zachęcać je, by próbowało rysować kształty.

 

Alternatywą dla kredek są farby do malowania dla dzieci. Na zajęcia szkolne najczęściej wybierane są farbki plakatowe. Są gotowe do użycia bez konieczności stosowania wody. Dostępne są w formie półpłynnych w pojemniczkach plastikowych bądź tubkach. Dziecko może je dowolnie mieszać na palecie, uzyskując zupełnie nowe barwy. Farby plakatowe są mocno kryjące i mają wyraźne kolory.

 

Innym rodzajem farb do malowania są akwarele, czyli farby wodne. Wymagają użycia wody i występują w postaci pastylek, których konsystencja zmienia się pod wpływem wilgoci. Uzyskane kolory są bardzo delikatne. Sprawdzą się wtedy, gdy rysunki nie wymagają wyraźnych konturów.

 

Najmłodszym dzieciom polecamy farby do malowania palcami, które pozwalają na świetną zabawę zarówno w przedszkolu, szkole, jak i domowym zaciszu. Dziecko może malować dokładnie tak, jak lubi.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


kredkidziecikredki dla dziecizabawa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Emila, Laury, Rogera