AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Co zrobić, aby pralka nie skakała

Inne

Drgania i przemieszczenia pralki podczas cyklu wirowania to problem, który może prowadzić do uszkodzeń urządzenia oraz otoczenia. Aby uniknąć tych problemów, warto znać kilka skutecznych metod na stabilizację pralki. W tym artykule omówimy, co zrobić, aby pralka nie skakała, oraz przedstawimy praktyczne wskazówki, jak zapobiegać drganiom i przemieszczeniom.

REKLAMA

Przyczyny skakania pralki

Nierównomiernie rozmieszczone pranie

 • Zbyt duża ilość prania: Przeładowanie bębna może powodować nierównomierne rozmieszczenie ciężaru, co prowadzi do drgań.
 • Niezrównoważone obciążenie: Gdy w bębnie znajdują się duże, ciężkie przedmioty, jak koce czy ręczniki, mogą one powodować nierównomierne obciążenie. Warto dodać kilka mniejszych przedmiotów, aby wyrównać ciężar.

Niewypoziomowana pralka

 • Nierównomierna podłoga: Podłoga może być krzywa, co wpływa na stabilność pralki. Sprawdź poziom podłogi za pomocą poziomicy.
 • Niewypoziomowane nóżki: Nóżki pralki mogą być ustawione na różnej wysokości. Warto dostosować je za pomocą klucza, aby pralka była idealnie pozioma.

Brak odpowiednich podkładek antywibracyjnych

 • Podkładki antywibracyjne: Zainstalowanie specjalnych mat lub podkładek pod nóżkami pralki może znacząco zmniejszyć drgania.

Jak zidentyfikować problem?

Sprawdzenie poziomu pralki

 1. Użyj poziomicy: Umieść poziomicę na górze pralki i sprawdź, czy jest wypoziomowana w obu kierunkach (przód-tył i bok-bok).
 2. Dostosuj nóżki: Jeśli poziomica wskazuje odchylenie, dostosuj wysokość nóżek za pomocą klucza do momentu, gdy pralka będzie idealnie wypoziomowana.

Sprawdzenie załadunku pralki

 1. Rozmieszczenie prania: Upewnij się, że pranie jest równomiernie rozmieszczone w bębnie.
 2. Unikaj przeładowania: Nie przekraczaj maksymalnej pojemności pralki, aby uniknąć nierównomiernego rozłożenia ciężaru.

Użycie podkładek antywibracyjnych

 1. Zainstaluj maty antywibracyjne: Umieść maty pod wszystkimi nóżkami pralki, aby zredukować drgania.
 2. Podkładki antywibracyjne: Alternatywnie, użyj specjalnych podkładek pod nóżkami, które absorbują wibracje.

Praktyczne wskazówki

Regularne czyszczenie filtra pompy

 • Czyszczenie filtra: Zanieczyszczony filtr pompy może powodować drgania. Regularnie sprawdzaj i czyść filtr, aby zapewnić jego prawidłowe działanie.

Sprawdzenie stabilności podłoża

 • Stabilność podłogi: Jeśli podłoga jest niestabilna, warto rozważyć umieszczenie pralki na solidnej podstawie, np. drewnianej płycie.

Profesjonalna pomoc

 • Konsultacja z ekspertem: Jeśli wszystkie domowe metody zawiodą, warto skorzystać z usług profesjonalisty, który dokładnie sprawdzi pralkę i zidentyfikuje przyczynę problemu.

Podsumowanie

Skakanie pralki to uciążliwy problem, który może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń urządzenia. Dzięki powyższym wskazówkom i metodom można skutecznie zredukować drgania i zapewnić stabilne działanie pralki. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać poziom pralki, równomiernie rozmieszczać pranie i korzystać z podkładek antywibracyjnych.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Jeśli mimo podjętych prób nadal masz problem ze skaczącą pralką, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy naprawczej. Restart AGD - Chorzów oferuje szybką i skuteczną naprawę urządzeń AGD. Doświadczeni technicy zapewnią, że Twoja pralka będzie działać bez zarzutu.

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA