REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Warszawa po raz pierwszy. Gdzie warto się wybrać ?

Turystyka

Wybierając się po raz pierwszy do Warszawy, warto wcześniej ustalić sobie plan zwiedzania, aby móc zobaczyć jak najwięcej zabytków i atrakcji stolicy Polski. Jeśli decydujemy się na jednodniową wycieczkę do Warszawy, wówczas najprawdopodobniej nie uda nam się odwiedzić wszystkich najważniejsze symboli tego miasta. Dlatego większość turystów podróżując do Warszawy po raz pierwszy, decyduje się na dwudniową wycieczkę. Gdzie warto się wybrać, jeżeli do tej pory jeszcze nigdy nie widzieliśmy stolicy Polski? Podpowiadamy.

Pałac Kultury i Nauki 

Kiedy po raz pierwszy wybieramy się do Warszawy, na trasie naszej wycieczki po tym mieście bez wątpienia powinien znaleźć się Pałac Kultury i Nauki. Jest to prawdziwy symbol stolicy Polski i jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a także najwyższych budynków w Polsce. Zwiedzając go, koniecznie powinniśmy wyjechać na taras widokowy znajdujący się na 30 piętrze i zobaczyć piękną panoramę miasta. W miejscu tym działają również teatry, kino, muzea, a także knajpy.

Stare Miasto i Zamek Królewski

Zwiedzając po raz pierwszy Warszawę, bez wątpienia powinniśmy udać się na starówkę, która zachwyca kolorowymi kamienicami, wąskimi uliczkami i niesamowitą atmosferą. Została ona wpisana na listwę światowego dziedzictwa UNESCO i znajdziemy tu wiele atrakcji. Zwiedzając starówkę, warto odwiedzić miejsce, jakim jest warszawska restauracja i skosztować pysznej polskiej kuchni. Taki przystanek z pewnością pozwoli nam nabrać sił i chęci do dalszego zwiedzania. Będąc na Starym Mieście, powinniśmy zobaczyć również Zamek Królewski, gdzie można oprócz pięknych apartamentów polskich władców podziwiać także obrazy słynnego Rembrandta czy płótna Bernarda Bellotta. Na rynku Starego Miasta zobaczymy także Warszawską Syrenkę, czyli symbol tej miejscowości, a także barbakan czy dzwon na ulicy Kanonia.

Trakt Królewski

Kiedy skończymy zwiedzać Stare Miasto, warto przejść Traktem Królewskim, który zaczyna się przy Placu Zamkowym i biegnie przez Krakowskie Przedmieście do Łazienek Królewskich, a dalej aż do Wilanowa. Po drodze możemy zobaczyć tutaj wiele zabytkowych kościołów, parków i pałacyków. Jest to zdecydowanie najbardziej reprezentacyjna trasa miasta, która łączy dwie dawne rezydencje Królewskie. Wzdłuż ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat znajduje się na przykład Pałac Prezydencki, ale też zabytkowy korpus Uniwersytetu Warszawskiego czy piękne kościoły i kamienice. W dalszych fragmentach Traktatu Królewskiego zobaczymy Aleje Ujazdowskie, przy których znajdują się ministerstwa i ambasady, a tę historyczną trasę kończy Pałac w Wilanowie.

 

Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie

Będąc po raz pierwszy w Warszawie, bez wątpienia powinniśmy zobaczyć również Łazienki Królewskie, a także Pałac w Wilanowie. W tym pierwszym miejscu znajdują się oranżerie, amfiteatr, a także ogród chiński. Warto zobaczyć tutaj też pałac na wyspie. Latem odbywają się tutaj koncerty Chopinowskie i inne wydarzenia. Pałac w Wilanowie z kolei to nie tylko piękny obiekt historyczny, ale również niezwykłe ogrody, które znajdują się wokół niego, pełne pięknych rzeźb i ciekawych roślin.

 

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


warszawaturystyka

Komentarze

Eureka
W sezonie zimowym warto odwiedzić Magiczny Botaniczny. Iluminacje świetlne zapierają dech w piersiach

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona