REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

ZTM wraca z lekcjami komunikacyjnymi. Rusza nabór szkół

Miasto

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Jak zaplanować podróż, kupić bilet i korzystać z ulg? Dlaczego transport zbiorowy jest ważny dla planety? Te i inne tematy pracownicy Zarządu Transportu Metropolitalnego omawiają podczas tzw. lekcji komunikacyjnych. Szkoły podstawowe mogą od dziś zapisywać się na ich nowy cykl.

REKLAMA

18 września ruszył nabór do kolejnej edycji lekcji komunikacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów ze szkół podstawowych z klas II-III. Do zgłaszania się ZTM zaprasza placówki z obsługiwanego przez siebie obszaru, czyli z 57 miast i gmin. Pierwsze zajęcia ruszą już w październiku.

Podczas lekcji i warsztatów pracownicy ZTM opowiadają dzieciom o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko. Poprzez zabawę najmłodsi dowiadują się jak zachowywać się w autobusie, tramwaju i trolejbusie oraz dlaczego korzystanie z transportu zbiorowego jest proekologiczne. W Katowicach lekcje współprowadzone są z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W pierwszej edycji lekcji komunikacyjnych wzięło udział ponad 450 uczniów m.in. z Będzina, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Siemianowic Śląskich i Tychów 

– Zainteresowanie lekcjami było bardzo duże i z tego powodu uznaliśmy, że należy kontynuować ten projekt – mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor ZTM. – Spotkania służą nie tylko poszerzaniu wiedzy, ale również bezpieczeństwu. Nasi pracownicy przypominają dzieciom o głównych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i podróżowania komunikacją miejską – dodaje Małgorzata Gutowska.

Jak się zgłosić?

Na stronie głównej Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce Edukacja – Lekcje komunikacyjne znajduje się specjalny formularz, który mogą uzupełnić przedstawiciele danej placówki edukacyjnej. Skan uzupełnionej karty zgłoszeniowej wystarczy przesłać na adres mailowy: kancelaria@metropoliaztm.pl. Wiadomość należy zatytułować „Zgłoszenie na lekcje komunikacyjne”. Po otrzymaniu formularza ZTM będzie kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym w karcie zgłoszeniowej pracownikiem placówki. Wiadomości należy wysyłać od 18 września do końca maja.

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


lekcje komunikacyjneZarząd Transportu MetropolitalnegoZTM

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA