REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Na Jimka najlepiej tramwajem

Miasto

Zarząd Transportu Metropolitalnego kolejny raz przygotował udogodnienia dla osób, które wybierają się na Stadion Śląski. Tym razem chodzi o koncert "Jimek & Goście", na który będzie można dojechać i z którego będzie można wrócić dodatkowymi tramwajami.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach ZTM często przygotowywał komunikacyjne udogodnienia dla osób uczestniczących w największych wydarzeniach muzycznych w regionie. Tak było m.in. w przypadku dwóch koncertów zespołu Rammstein i koncertu Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a także w przypadku OFF Festivalu, który miał miejsce w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Teraz, tj. przy okazji zaplanowanego na najbliższą sobotę koncertu "Jimek & Goście", będzie podobnie. 

W pobliże Stadionu Śląskiego najłatwiej będzie dojechać tramwajem. Przede wszystkim warto rozważyć skorzystanie z linii 0, 6 i 41. ZTM zaplanował na nich, zarówno przed koncertem, jak i po koncercie, uruchomienie dodatkowych kursów oraz realizację połączeń większymi niż na co dzień pojazdami. Tramwaje będą jeździć na trasie Katowice Plac Wolności/Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. 

– Podejmujemy się takich inicjatyw, aby zainteresowanym ułatwiać bezpieczne dojazdy na koncerty i powroty do domów. Wybór w takich sytuacjach komunikacji miejskiej jest czymś racjonalnym. Nie trzeba martwić się o miejsce parkingowe, czy też o to, że będziemy stać w korku, aby wyjechać z okolic Stadionu – wskazuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. 

Szczegółowe informacje dot. kursowania tramwajów i objazdów autobusów, wraz z mapą obrazującą przebieg linii, znajdują się już na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Zainteresowani mogą również zadzwonić na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię (800 16 30 30). 

Na swojej stronie internetowej ZTM jednocześnie podpowiada, gdzie można kupić bilety na przejazdy komunikacją miejską. Możliwości jest kilka. Wśród nich są m.in. automaty biletowe. Osoby jadące pod Stadion Śląski od centrum Katowic mają takie urządzenia przy przystankach Katowice Sądowa, Katowice Piotra Skargi, Katowice Sokolska, Katowice Rondo, Katowice Dworzec, Katowice Rynek, Katowice Rynek/Teatr Śl./, Katowice Mikołowska i Katowice Aleja Korfantego. Natomiast osoby, które wybierają się na koncert od strony Chorzowa, mogą skorzystać z biletomatów znajdujących się przy przystankach Chorzów Rynek oraz Chorzów Batory Dworzec PKP. Dodatkowo, w dniu koncertu, wydłużone zostaną godziny otwarcia dwóch Punków Obsługi Pasażera. Lokale na Dworcu PKP oraz przy ul. Pocztowej w Katowicach będą czynne do godz. 20. 

– Przede wszystkim zachęcamy jednak do zakupu biletów przez aplikacje mobilne. Po pierwsze, elektroniczne wersje biletów są tańsze, po drugie, wpisuje się to w zasady ekologii, po trzecie, jest to proste i szybkie – argumentuje Michał Wawrzaszek. 

źródło: Informacja prasowa

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


ZTMtramwajedodatkowe kursyStadion ŚląskikoncertJimek&Goście

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA