REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami Rodzinny Piknik Naukowy

Rozrywka

Już w ten piątek w chorzowskim kampusie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejna odsłona Rodzinnego Pikniku Naukowego. Podczas wydarzenia na uczestników czekać będzie moc atrakcji, w tym m.in. wykłady, warsztaty oraz pokazy.

REKLAMA

W ramach projektu "PIN UŚ - kod do przyszłości" Uniwersytet Śląski podejmuje wiele działań mających na celu popularyzację nauk ścisłych oraz inżynieryjno-technicznych. Jednym z nich jest organizacja "Rodzinnego Pikniku Naukowego", który dzięki swojej otwartej dla publiczności formule, jest okazją do poznania warsztatu współczesnego badacza poprzez aktywne działania w nowoczesnych laboratoriach naukowych i realizację innych, równie ciekawych projektów.

Piknik już w ten piątek!

Zaplanowana na 8 września druga edycja "Rodzinnego Pikniku Naukowego" podzielona będzie na dwie części. Pierwsza z nich (w godz. 9:00-14:00) skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, natomiast w drugiej (w godz. 15:00-20:00) uczestniczyć mogą już wszystkie osoby zainteresowane nauką podaną w przystępnej formie.

- W programie pikniku przewidziano wykłady (m.in. na temat zrównoważonego rozwoju), warsztaty (w tym terenowe) oraz konkursy. Podczas spotkania dostępne będą także namioty naukowe dla dzieci i młodzieży, w których odbywać się będą pokazy z fizyki, inżynierii materiałowej i biomedycznej - zdradzają organizatorzy.

Piknik odbędzie się w chorzowskim kampusie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, mieszczącym się przy ul. 75 Pułku Piechoty 1a. Wstęp na wydarzenie wolny, jednak część aktywności wymaga wcześniejszego zgłoszenia, którego należy dokonać na stronie: formularze.us.edu.pl.

Szczegółowy program dostępny jest >>TUTAJ<<.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Uniwersytet ŚląskiWydział Nauk Ścisłych i Technicznychchorzowski kampusPIN UŚprojektRodzinny Piknik Naukowywykładywarsztatypokazyzgłoszenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA