REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chciał wynieść ze sklepu karton z kawą. Powstrzymał go przebywający na urlopie policjant

Na Sygnale

Chorzowski mundurowy w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

REKLAMA

Tym razem postawą zgodną z zasadą, że policjantem jest się zawsze, wykazał się funkcjonariusz z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Przebywający na urlopie mundurowy, podczas zakupów w jednym z katowickich marketów, zauważył dwóch nietypowo zachowujących się mężczyzn.

- Jeden z nich pozostał pomiędzy drzwiami wejściowymi do marketu, obserwując jego pracowników. Drugi wszedł na halę sklepową, aby po chwili pojawić się z powrotem, trzymając w rękach karton z kawą. Oczekujący w przejściu mężczyzna poruszył się, aby uruchomić drzwi i umożliwić mu swobodne wyjście ze sklepu - opisują w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

Policjant obserwując ze swojego samochodu tę sytuację, natychmiast wybiegł w kierunku mężczyzn, zatrzymując jednego z nich i wzywając umundurowany patrol. Po przyjeździe na miejsce stróżów prawa, okazało się, że 21-letni świętochłowiczanin nie tylko chwilę wcześniej dokonał kradzieży, ale też jest poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności.

- To jednak nie koniec jego problemów. Kryminalni ustalili, że mężczyzna ma również na swoim koncie usiłowanie włamania do sklepu warzywnego - dodają w chorzowskiej Komendzie.

Zatrzymany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Fot. KMP Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


zakupymarketkawazłodziejposzukiwanywięzienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA