REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ruch do przodu w sprawie nowego stadionu

Miasto

Kilka ważnych kwestii formalnych odnośnie nowego obiektu dla Ruchu Chorzów, podjęto na majowej sesji miejskiej Rady. 

Podczas czwartkowej sesji Rada Miasta Chorzów podjęła na wniosek prezydenta uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie gruntów spółce ADM Serwis. Chodzi o tereny wraz z nieruchomościami, na których znajduje się stadion Ruchu Chorzów. ADM zajmie się budową nowego obiektu dla Niebieskich. 

Jest to jeden z niezbędnych warunków do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy stadionu z budżetu państwa. Pieniądze mają popłynąć z Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Termin aplikowania mija 30 czerwca. 

Na tej samej sesji podjęto uchwałę w sprawie rekomendacji zabezpieczenia środków finansowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej Chorzowa. Na podstawie wniosku jaki wpłynął do magistratu od trzech stowarzyszeń, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji pod przewodnictwem Bartłomieja Czaji przedłożyła uchwałę Radzie Miasta. Została ona także pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Kultury i Sportu. 

Prezydent Andrzej Kotala zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta Waldemara Kołodzieja o zwołanie dodatkowej sesji, na której poprzez wpisanie do WPF-u Miasto ma zabezpieczyć środki własne na budowę nowego stadionu. Termin ustalono na 15 czerwca. 

- Na początku każdej inwestycji do załatwienia jest wiele spraw formalnych, co właśnie czynimy - mówi Andrzej Kotala. - Setki stron papieru są przepustką, by na Cichą 6 mógł wjechać ciężki sprzęt – dodaje prezydent.

W sali sesyjnej gościł Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów. Przypomniał o dużej szansie awansu klubu do Ekstraklasy, a także zauważył jak wiele osób miało mniejszy lub większy wpływ na to, że nowy obiekt w końcu ma szansę ujrzeć światło dzienne. 

- Dla wszystkich podziękowania którzy brali w tym udział. Ja tylko apeluję do tego, żeby wszyscy ordery rzucili na bok, a starali się ten cel doprowadzić do końca. Bo będziemy z niego dumni, będziemy mogli z niego korzystać przez wiele, wiele lat. Mam nadzieję, że z takimi sukcesami jakie były w poprzednich latach - skomentował Siemianowski. 

Miasto Chorzów pozyska pozostałe środki z zaciągniętej przez ADM Serwis pożyczki. W dalszym toku spłata nastąpi poprzez cykliczne dofinansowywanie spółki. 

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Ruch ChorzówFortuna 1 LigaNiebiescystadionnowy stadionSeweryn SiemianowskiAndrzej KotalaBatłomiej CzajaRada Miasta ChorzówChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa