AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Konkurs "Filmeko" [WIDEO]

Kontakt24

W obliczu nasilających się zmian klimatu, zaniku bioróżnorodności i konieczności pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych konieczna wydaje się edukacja i zwrócenie uwagi młodego pokolenia na te problemy.

REKLAMA

Uczennica Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie uczestniczy w konkursie "Filmeko", którego głównym organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska i zachęca do zapoznania się z artykułem na ten temat.

Konkurs filmowy odpowiada na te potrzeby umożliwiając zgłębienie problemu w najlepszy możliwy sposób – poprzez działania i przekazanie zdobytej wiedzy innym osobom. Mało kto spostrzega piękno tego świata - potrafi cieszyć się ze słońca, wiatru czule smagającego naszą skórę, czy też fal, szumiących nad morzem.

Niewielu z nas potrafi docenić czyste powietrze na wsi, a także pożytek z najmniejszych stworzeń żyjących w lasach. W XXI wieku - erze, którą tak dogłębnie dostrzegamy jako "cyfrową", mało komu przez głowę przejdzie myśl: "A może posadzę dziś drzewo?", widząc papierek stwierdzi: "Podniosę go", zamiast: "To nie ja go tam rzuciłem".

A Ziemia krzyczy! Krzyczy z rozpaczy widząc nasz konformizm, który zadaje jej ból. To MY JESTEŚMY WINNI jej cierpieniom. Odpowiadamy za coraz większą ilość łez zalewającą naszą planetę, pozbawianie JEJ płodności, plonów... Od pokoleń odbieramy JEJ  piękno: kwiaty, zwierzęta, błękit nieba, lecz teraz powinien przyjść czas na zmiany. Dzięki rozwojowi komunikacji nadeszła ta chwila, w której powinno się uświadamiać w jak najprzystępniejszy sposób młodemu pokoleniu, jak ważną rolę odgrywa w naszym trwaniu ten żywy organizm-planeta, MATKA, Ziemia.

W filmie ukazano małe zmiany w codziennym trybie życia, które nie pozwolą nam na bycie samolubnymi i będą pierwszymi małymi kroczkami do zakończenia wojny ludzkości z naturą, bo przecież stanowimy jej część. 


Autorem tekstu jest nasza Czytelniczka - Magdalena Wojtowicz. 

Chcesz sprawdzić się jako dziennikarz "Tuby"? Każdy może założyć konto na naszej stronie i samodzielnie udostępnić artykuł. Po akceptacji Redaktora Naczelnego, Wasz materiał pojawi się w naszych mediach!

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


FilmekoZespół Szkół Technicznych nr 1 w ChorzowieZST nr 1Chorzówkonkurs

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA