REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pseudokibice Górnika dotkliwie pobili niepełnosprawnego fana Ruchu

Na Sygnale

Połamane żebra i złamany nos to efekt brutalnego napadu na członka Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Ruchu Chorzów. "Policja nie ma wątpliwości, że za tym atakiem stoją kibole Górnika Zabrze" - przekazała Gazeta Wyborcza. Policja poszukuje sprawców. 

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 22 kwietnia około godziny 16:00, czyli niedługo przed rozgrywanym meczem Ruchu Chorzów przeciwko Wiśle Kraków. Dwóch zamaskowanych mężczyzn w pobliżu skrzyżowania z ulicami Wojska Polskiego i Czarnoleśną w Rudzie Śląskiej zaatakowało kibica Niebieskich. Ten miał na sobie klubowy trykot oraz czapeczkę. 

- Został on uderzony w twarz i przewrócony na chodnik, gdzie sprawcy kopiąc go złamali mu trzy żebra, a następnie zerwali z niego koszulkę z emblematami świadczącymi o jego przynależności do klubu niepełnosprawnych sympatyków drużyny piłkarskiej - dowiadujemy się w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. 

Poszkodowany to członek Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Ruchu Chorzów. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, sympatyk chorzowskiego klubu to mieszkaniec Rudy. Chwilę przed tym jak został pobity, wypił kawę w lokalu w którym jest stałym klientem. Każdy w okolicy wie, że mężczyzna jest miłośnikiem Ruchu. Jak widać nie wszyscy potrafili to zaakceptować. Wszystko wskazuje na to, że akcja była zaplanowana

"Bandyci, którzy napadli na niepełnosprawnego szalikowca Ruchu Chorzów, nie mieli na sobie żadnych barw klubowych. Policja nie ma jednak wątpliwości, że za tym atakiem stoją kibole Górnika Zabrze" - czytamy w artykule Gazety Wyborczej. 

Śledczy prowadzący sprawę rozboju na niepełnosprawnym ruchowo rudzianinie, proszą świadków tego zdarzenia lub osoby mające wiedzę o sprawcach o informację poprzez anonimową skrzynkę "Powiadom nas" lub kontakt z rudzką komendą pod numerem telefonu 47 854 1200 / 1280.

Źródło: KMP Ruda Śląska / Gazeta Wyborcza
Fot. Adrian Ślązok

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Ruch ChorzówGrónik ZabrzeRuda ŚląskaChorzówataknapadpobiciekibolepseudokibicenapaśćpolicjaKlub Kibiców Niepełnosprawnych

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA