AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

NORWIT.PL - poradnik zakupowy. Laser krzyżowy, liniowy i punktowy - który wybrać?

Inne

W budownictwie precyzja ma ogromne znaczenie. Pod kątem estetycznym może się to wiązać z reklamacjami klientów oraz złymi opiniami. Jednak niedokładności mogą przynieść znacznie większe konsekwencje, gdy zostaną popełnione na wczesnym etapie - ściany są krzywe, a wykończenie takiego pomieszczenia niemożliwe. Dlatego warto wyposażyć się w lasery poziomujące. Ustawienie takiego urządzenia pozwoli na dokładne wykonanie poszczególnych prac budowlanych, a w efekcie - uzyskanie estetycznego i dobrze wykonanego wykończenia. Jaki laser jednak kupić? Na to odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Precyzja i dokładność zawsze w cenie

W pracy budowlańca obecne jest wiele ciekawych i użytecznych narzędzi. Między nimi znaleźć można laser: krzyżowy, liniowy i punktowy. Do czego one służą? Najprościej mówiąc - wskazują na poziom, czyli linię równoległą (w przybliżeniu) do poziomu morza. Wyznaczenie takich linii pozwala na wykonywanie podłóg, po których nie będą zjeżdżać meble. Istotne jest także przy wykańczaniu - by wszystko wyglądało estetycznie.

Spotkać można lasery dwuliniowe krzyżowe, pomocne przy prostych pracach budowlanych i remontowych. U profesjonalistów częściej znaleźć można lasery wieloliniowe krzyżowe, wskazujące na kilka różnych poziomów (na różnych wysokościach lub o innych nachyleniach). Dzięki temu praca idzie dużo sprawniej. Istnieje również niwelator Nivel System, nazywany także laserem punktowym. Natomiast najczęściej kojarzone z domowego użytku są lasery liniowe. Jak widać, sklep Norwit.pl oferuje mnóstwo różnych rozwiązań. Które z nich jest najlepsze?

Rodzaje laserów dostępne w Norwit.pl

Laser krzyżowy lub liniowy to użyteczne narzędzie - jednak nie ma tu rozwiązania idealnego. Tak jak istnieją młotki o różnych rozmiarach, tak i poziomnice laserowe mogą służyć do innych celów. Sklep internetowy Norwit.pl oferuje rozwiązania dla każdego, dlatego znaleźć w nim można:

  • Laser liniowy emituje jedną poziomą lub nachyloną pod odpowiednim kątem linię, do której możesz wyrównywać kładzione płytki lub panele na ścianie.
  • Lasery krzyżowe wytwarzają więcej niż jedną linię zorientowaną pionowo lub poziomo. Dzięki temu nie trzeba ich co chwilę przestawiać - zamiast tego w czasie pracy korzystasz z kolejnych wyświetlonych linii.
  • Laser dwuliniowy krzyżowy wyznacza dwie linie: jedną pionową, a drugą poziomą. Jest to narzędzie przydatne tam, gdzie wystarczy od czasu do czasu sprawdzić poziom i pion wykonywanych prac.
  • Laser wieloliniowy krzyżowy może wytwarzać nawet kilkanaście równoległych do siebie linii, co ułatwia kładzenie płytek (każdy rząd ceramiki wyznaczony jest osobną linią lasera).
  • Niwelator laserowy, czyli laser płaszczyznowy, obraca się szybko, wytwarzając całą poziomą płaszczyznę w pomieszczeniu.

Każdy model ma swoje zastosowania i przeznaczony jest do innych prac budowlanych. E-sklep Norwit.pl pod adresem https://www.norwit.pl oferuje niwelatory laserowe w dwóch kolorach. Czerwony dobrze sprawdza się we wnętrzu, a zielony - na dworze. Ten drugi jest dobrze widoczny nawet w słoneczne dni.

Sprawdź ofertę niwelatorów laserowych na Norwit.pl

Chciałbyś również posiadać niwelator laserowy Nivel System CL3D na statywie? Zapewnia on dokładność do 2 mm na długości 10 m! A może bardziej interesuje Cię zestaw lasera budowlanego Nivel System FL-1 z zakresem poziomowania do 3,5 stopnia oraz możliwością pochylania płaszczyzn? Odwiedź Norwit.pl i sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy. Sklep online Norwit.pl oferuje również wsparcie i doradztwo przy wyborze optymalnego sprzętu dla Ciebie.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


laser krzyżowylaser liniowylaser puntkowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka