REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ponad milion złotych z MSiT na boisko piłkarskie w Chorzowie

Miasto

Rozstrzygnięto Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022. Chorzów otrzyma 1 047 100,00 zł, które odciąży budżet miasta przy realizacji budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią. 

REKLAMA

Roboty u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Cichej rozpoczęły się jesienią zeszłego roku. Na przełomie września i października udało się uzyskać pozwolenie, natomiast 10 października wykonawca prac, jakim jest firma GRETASPORT, wszedł już na teren budowy.

Koszt zbudowania boiska to 2 561 550,00 zł. Dodatkowe wsparcie z "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022" pomoże w sfinansowaniu dużej części inwestycji. Jest to komponent infrastrukturalny Programu Wsparcia Mistrzów. 

- To jest tydzień dobrych informacji, jeśli chodzi o dotacje. Otrzymaliśmy milion złotych środków z ministerstwa sportu. To są pieniądze które odciążą nasz budżet w związku z realizacją inwestycji przy ulicy Dąbrowskiego. Powstaje tam nowoczesne boisko na potrzeby piłkarzy Ruchu, a także młodych adeptów szkółek piłkarskich, które działają przy Ruchu i Szkole Podstawowej nr 21. Z naszego punktu widzenia to jest wsparcie finansowe tej inwestycji którą już realizujemy i którą w tym roku będziemy oddawać do dyspozycji. To jest kolejne boisko, kolejny mocny punkt na mapie infrastruktury szkolenia dzieci i młodzieży - komentuje Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa. 

O wynikach naboru Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało w czwartek, 23 marca. Do kasy Chorzowa ma trafić dokładnie 1 047 100,00 zł. Założeniem programu jest "nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe".

Powstające boisko jest inwestycją, która rozwinie kompleks złożony do tej pory z trzech sąsiadujących ze sobą obiektów zarządzanych przez MORiS, tj.: stadionu miejskiego przy ul. Cichej, hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego oraz kompleksu boisk piłkarskich "Kresy" przy ul. Wolności. Obiekt sportowy wyposażony będzie w sztuczną nawierzchnię oraz oświetlenie płyty. 

Zgodnie z założeniami roboty mają zakończyć się w maju, co oznacza, że już latem będzie on gotowy do użytku.

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA