REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nocna Droga Krzyżowa w Maciejkowicach. "Chcemy aby włożony przez nas trud pomógł jeszcze bardziej duchowo przeżyć tę jedność z Jezusem"

Miasto

W piątek 24 marca z Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Maciejkowicach wyruszy Nocna Droga Krzyżowa. Chorzowianie w ciszy pokonają blisko 10 kilometrów wokół dzielnicy.

REKLAMA

Ekstremalna Droga Krzyżowa to coraz popularniejsza forma tego nabożeństwa, które zostaje przeniesione poza budynek kościoła i przekształcone w kilkudziesięciokilometrową nocną wędrówkę. Na pomysł organizacji podobnego wydarzenia w naszym mieście wpadł ks. Waldemar Maciejewski z Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Maciejkowicach.

- To propozycja dla naszych parafian i nie tylko na przeżycie drogi krzyżowej w trochę innym klimacie. Nie jest to nic nowego, bo od lat organizowane są Ekstremalne Drogi Krzyżowe, w których co rok mam okazję uczestniczyć i to właśnie one mnie zainspirowały. Zacząłem zastanawiać się co można zrobić tutaj w parafii. Na pewno te 30 czy 40 kilometrów byłoby trudno przejść razem, ale już 10 to myślę, że spokojnie pozwoli nam dobrze przeżyć drogę krzyżową właśnie w takiej formie - mówi ks. Waldemar Maciejewski.

Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 24 marca i rozpocznie ją zaplanowana na godz. 21:30 Msza Święta. Zaraz po niej nastąpi wymarsz na liczącą niecałe 10 kilometrów trasę wokół Maciejkowic.

- Chcemy aby włożony przez nas trud pomógł jeszcze bardziej duchowo przeżyć tę jedność z Jezusem. To jest dla nas jakieś wyzwanie, a z mojego doświadczenia wynika, że lubimy wyzwania. Myślę, że warto poświęcić wieczór i kawałek nocy, żeby przejść taką drogą krzyżową, zatrzymując się nad rozważaniami. To też taki czas, aby te 2 i pół godziny pobyć w ciszy, bo brakuje nam jej w codzienności. Późna pora, gdzie zazwyczaj nikt do nas nie dzwoni i można już wyciszyć czy wyłączyć telefon, też nam pozwoli na dobre przeżycie tego czasu, dlatego serdecznie zapraszam - zachęca ks. Waldemar.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w Nocnej Drodze Krzyżowej proszone są o zgłoszenie w zakrystii lub poprzez wypełnienie dostępnego >>TUTAJ<< formularza. Wszyscy z uczestników otrzymają na drogę specjalny pakiet (mały drewniany krzyż, rozważania i opaskę odblaskową), a jego koszt to dobrowolna ofiara, którą można złożyć w kościele przy jego odbiorze. Zapisy na wydarzenie są niezbędne do przygotowania wystarczającej liczby pakietów i potrwają one do 20 marca do godz. 20:00.

Fot. Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii/ FB

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. RozaliiNocna Droga KrzyżowaMaciejkowicewędrówkazapisy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA