REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wielkanocna oferta edukacyjna w Muzeum Hutnictwa

Rozrywka

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych Muzeum Hutnictwa przygotowało specjalną ofertę edukacyjną. Na najmłodszych czekają warsztaty tworzenia ozdób oraz fabularyzowana gra przestrzenna.

Do Wielkanocy został już niespełna miesiąc, to zatem dobry moment, aby pomyśleć o twórczych warsztatach, które pomogą poznać związane z tymi świętami tradycje i przygotować świąteczne ozdoby. Takie też znalazły się w ofercie chorzowskiego Muzeum Hutnictwa.

DEJ POZÓR! HAZOK! - fabularyzowana gra przestrzenna

Hazoki, kurziki i barōny – wszystkie te zwierzęta, związane są z symboliką okresu wielkanocnego, dlatego też nie przypadkowo stały się bohaterami specjalnie przygotowanej gry fabularyzowanej, której tematem są tradycje obchodzone na Górnym Śląsku. Aby je poznać należy rozwiązać kilka zadań, a następnie znaleźć ukryte na terenie Muzeum jajka zawierające różne skarby i ciekawostki. 

Gra dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Stopień trudności zadań będzie każdorazowo dostosowywany do możliwości odbiorców.

KURKA CO STROI PIÓRKA - warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

Maski śmiergustników, palmy, krōbki, jajca, kartki, wycinanki, wiszące zegrōdki i filcowe zawieszki – ozdoby związane z okresem wielkanocnym to istny ocean możliwości. Podczas zaplanowanych warsztatów uczestnicy wykorzystają gałązki, bibuły, piórka, wstążki i błyskotki, które pomogą przygotować najdłuższą palmę wielkanocną, najbardziej kolorowy stroik czy własne oryginalne pisanki.

Warsztat dedykowany jest wszystkim grupom wiekowym. W tym przypadku również stopień trudności zadań będzie dostosowywany do możliwości odbiorców.

 

Wielkanocna oferta edukacyjna będzie obowiązywać w dniach od 15 marca do 7 kwietnia. Zainteresowane nią osoby proszone są o dokonywanie rezerwacji pod nr 32 704 96 31. Więcej informacji na ten temat, w tym m.in. cennik, można znaleźć >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum Hutnictwa

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum HutnictwaWielkanocoferta edukacyjnawarsztatygra

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa