AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Jako nauczyciel mam dość oglądania waginsów". Dosadne komentarze nauczycielki z Chorzowa pod lupą mediów

Chorzowskie Komentarze

Nauczycielka z chorzowskiej podstawówki nie chce oglądać "waginsów i fiutków". Jej komentarze z facebooka opublikował ASZdziennik, sprawą zainteresowała się Gazeta Wyborcza. 

REKLAMA

ASZdziennik.pl to satyryczna strona przedstawiająca w groteskowy sposób popularne tematy w formie newsów, które najczęściej okraszone są dopiskiem: "Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone". Czasem jednak najbardziej absurdalne scenariusze pisze życie i na stronie ASZdziennika znajdziemy również fakty. 

Na jednej z facebookowych stron rozgorzała wymiana zdań na temat ubioru dzieci w szkole, odnosząca się do artykułu na temat sytuacji w pewnej szkole. Tam regulamin zobowiązuje uczniów do przywdziewania określonej garderoby i zakazuje noszenia dresów. W komentarzach wywiązała się dyskusja, w którą włączyła się nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Chorzowie

- Jako nauczyciel mam disc oglądania waginsów, gołych brzuchów, ledwo przykrytych piersi, wystających rowów czy fiutkow w zascuanych dresach. Wolność wolnością ale w granicach przyzwoitości i szacunku dla pozostałych. Ciekawe czy jakby grono tak się ubierało niezależnie od wieku i kg czy też tak byście go bronili - napisała nauczycielka (pisownia oryginalna). 

Ten komentarz spotkał się z falą oburzenia. Nie przeszkadzało to jej autorce w tym, aby dalej brnąć w swoje, uczestników rozmowy wysłać "do Tworek", a kogoś nazwać "prymitywem". Jako że osoba wypowiadająca się w dość dosadny sposób publikowała ze swojego prywatnego konta, nietrudno było ją zidentyfikować jako nauczycielkę chorzowskiej podstawówki. 

To co wydarzyło się na facebooku, w końcu trafiło na rzeczony portal ASZdziennik. To jednak nie koniec historii, ponieważ sprawą zainteresowała Gazeta Wyborcza, której redakcja skontaktowała się zarówno z twórcą obraźliwych komentarzy, jak i dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 14. 

Jak czytamy w GW, w rozmowie z redaktorem nauczycielka wyraziła zdumienie faktem, jakoby jej komentarze mogły wzbudzić kontrowersje i przyznała, iż po pewnym czasie przestała śledzić wątek. 

- Gdy zapytaliśmy, czy język, jakim posługiwała się w internetowej dyskusji, przystoi nauczycielce, w odpowiedzi usłyszeliśmy, że to język, który ludzie rozumieją, a "jak się do nich mówi normalnie, to nie rozumieją, niestety". W dodatku "robią burzę, nie wiadomo z czego", choć sami nie potrafią dopilnować własnych dzieci. Nasza rozmówczyni dodała, że nie uważa, że jej język jest nieodpowiedni, bo to język życia codziennego, a dzieci i ich rodzice między sobą również tak rozmawiają - czytamy w artykule GW. 

Poproszono także o ustosunkowanie się do tematu dyrektorkę SP nr 14. 

- Komentarze nauczycielki są oburzające. Podejmę stosowne działania w tej sprawie - przekazała Mirosława Reymann, cytowana przez GW. 

Obecnie sprawę bada Kuratorium Oświaty w Katowicach, które ma za zadanie ocenić czy nauczycielka mogła swoim zachowaniem uchybić godności swojego zawodu. 

"Bohaterka" artykułu skasowała wszystkie zamieszczone przez siebie komentarze w opisywanej dyskusji, a także ograniczyła możliwość odnalezienia jej na facebooku. 

Źródło: ASZdziennik, Gazeta Wyborcza
 

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


ASZdziennikGazeta WyborczadyskusjafacebookSzkoła Podstawowa nr 14

Komentarze

Rodzic
Dosadnym językiem wyartykułowała prawdę. Popieram tą nauczycielkę! Jako rodzic dzieci nie życzę sobie, aby młodzież epatowała moje dzieci niestosownym i wulgarnym ubiorem. Akurat dresy wulgarne nie są, ale komentarz odnosił się również do ogólnego nadmiernie wydekoltowanego wyglądu młodzieży. Faktycznie nastolatkom, zwłaszcza dziewczynom, nierzadko wręcz widać intymne części ciała, np można zaobserwować krótkie spodenki dosłownie odsłaniające połowę nagich pośladków. Jednak lewacka gazeta wy borcza oczywiście jest przeciw wypowiedziom tej nauczycielki, czyli mam rozumieć, że zechęca młodzież do epatowania golizną??
J>>>
popieram
Nadia
Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://realnepanie.pl/nadia89

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA