AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Fotowoltaika dla Twojej firmy w 2023? To się naprawdę opłaca

Inne

Rosnące koszty energii sprawiają, że sytuacja finansowa wielu firm staje się naprawdę trudna, co odczuwają również ich klienci. Rozwiązaniem tego problemu może być inwestycja w fotowoltaikę, co pozwoli produkować własny prąd. Jakie korzyści mogą w ten sposób uzyskać przedsiębiorcy? Czy fotowoltaika dla firmy opłaca się w 2023 roku? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

REKLAMA

Zalety fotowoltaiki dla firm

Z czego wynika rosnąca popularność fotowoltaiki dla firm? Przede wszystkim z zalet inwestycji w panele fotowoltaiczne, wśród których najważniejszą jest możliwość obniżenia rachunków za energię, które w przypadku wielu przedsiębiorstw mają duży udział w ogólnych kosztach działalności. Warto zatem podkreślić, że odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować tyle energii, by obniżyć dotychczasowe rachunki za prąd nawet o 90%. Jakie jeszcze korzyści uzyskuje przedsiębiorca, który zainstalował panele fotowoltaiczne? Otóż, wymienić wśród nich należy m.in.:

  • uzyskanie wizerunku ekologicznej firmy, co jest istotne zarówno z punktu widzenia klientów, jak i partnerów biznesowych;
  • możliwość odsprzedaży nadwyżek wyprodukowanej energii, co zwiększa rentowność inwestycji;
  • zagospodarowanie wolnej przestrzeni, ponieważ zarówno wolna powierzchnia dachu, jak i działki może zarabiać dla przedsiębiorcy.

Fotowoltaika dla firm - opłacalność inwestycji

Rosnące koszty energii elektrycznej dla firm sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się nad opłacalnością inwestycji w fotowoltaikę. Potwierdzeniem tego faktu, może być popularność wyszukiwania w Internecie hasła: fotowoltaika dla firm 2023. Warto zatem podkreślić, że im wyższe koszty energii elektrycznej tym większa jest opłacalność inwestycji w fotowoltaikę, a okres zwrotu staje się coraz krótszy. Co więcej, przedsiębiorca nie musi również finansować fotowoltaiki w całości z własnych środków, ponieważ może uzyskać dofinansowanie, czy skorzystać z leasingu, co jest w ostatnim czasie bardzo popularne.

Pragniesz obniżyć koszty energii elektrycznej w firmie? Chciałbyś żeby była ona postrzegana jako nowoczesna i proekologiczna? Zadzwoń do przedstawiciela firmy Solgro Polska i uzyskaj ofertę na 2023 rok samodzielnie przekonując się o opłacalności fotowoltaiki.

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


fotowoltaika

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA