REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w Chorzowie nie zabrakło związanych z nim atrakcji, w tym m. in. VIII edycji Biegu z Sercem, rajdu rowerowego, zajęć zumby czy animacji dla najmłodszych. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jedno z niewielu wydarzeń, które potrafi zjednoczyć tak ogromną liczbę osób. Tym razem wspólnie połączyliśmy siły, aby zebrać fundusze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. To pierwszy w 31-letniej historii WOŚP-u przypadek, w którym zakupione urządzenia posłużą nie tylko określonej grupie wiekowej, ale wszystkim, którzy będą ich potrzebować.

Chorzów gra z WOŚP

Jak co roku również w Chorzowie przygotowano wiele atrakcji z okazji tego wyjątkowego niedzielnego dnia. Niewątpliwie największą popularnością cieszył się VIII Bieg z Sercem WOŚP, który zgromadził aż 900 uczestników - biegaczy oraz zawodników nordic walking. Poza śmiałkami którzy pokonali 7-kilometrową trasę, Park Śląski wypełnił się kibicami. 

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, że tylu biegaczy zapisało się i tylu biegaczy wystartowało. Zapisało się 1000 osób, ostatecznie ruszyło na trasę 900 - komentuje Alicja Pochmara, koordynator imprez chorzowskiego sztabu WOŚP. 

Tym razem zawody odbyły się w formie przyjacielskiej, bez pomiaru czasu. Wyniki sportowe zeszły na drugi plan, a przede wszystkim skupiono się na idei Fundacji Jurka Owsiaka. 

- Wyniki są ważne tylko i wyłącznie te, które są w puszkach, czyli tyle ile zbiorą wolontariusze, ile przekażemy na Fundację WOŚP. To jest dla nas najważniejsze! - dodaje koordynatorka. 

- Jak zawsze w Chorzowie, w chorzowskim Parku biegi są super! Gdy tylko udaje się wstąpić na bieg do Chorzowa to zawsze jestem. Taka poranna rozgrzewka, a teraz na gliwicki Rynek do kwestowania - mówi Borys Budka, poseł na sejm RP, jeden z uczestników zmagań. 

Równolegle do wydarzeń w Parku ruszył II Rajd Rowerowy dla WOŚP, w którym wystartowało 150 miłośników jednośladów. Trasa wiodła spod Szybu Prezydent, a zakończyła się na chorzowskim Rynku. 
W Zespole Szkół Technicznych nr 1 odbyły się zajęcia zumby, które poprowadzili Michał Seget, Kasia Muskietosz i senegalczyk Paco Paco
Zasilając orkiestrową puszkę równowartością biletu wstępu, można także było skorzystać z obiektów MORiS-u - lodowiska oraz pływalni przy Kompleksie Sportowym Hajduki

Pomimo chłodnej aury na ulice naszego miasta wyruszyło 200 wolontariuszy z dwóch chorzowskich Sztabów Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy, mieszczących się w Szkole Podstawowej nr 18 oraz Zespole Szkół Technicznych nr 1. 

- Myślę, że nazbieramy wielką kwotę, bo to wraca. To wraca także w formie nie tylko dobra, ale także realnego wsparcia dla chorzowskich dzieci. Wiele sprzętu od WOŚP już trafiło do chorzowskiego szpitala dziecięcego przy ulicy Truchana i to po prostu widać - zauważa Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Pełną kwotę zbiórki jaką udało się osiągnąć w Chorzowie poznamy wkrótce. Wiele jednak wskazuje na to, że ponownie w tym roku uda się pobić lokalny rekord. Świadczą o tym m. in. cieszące się dużą popularnością internetowe aukcje dla Fundacji Jurka Owsiaka.  

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyWOŚP#WOSP2023331. Finał WOŚPJuek OwsiakSiema!

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA