REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Miasto Chorzów nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd

Miasto

Na stronie portalsamorządowy.pl trwa głosowanie w ramach tegorocznej edycji konkursu "Zdrowy Samorząd". Wśród nominowanych za najlepszy program zdrowotny w polskich gminach, powiatach i województwach, znalazło się m.in. Miasto Chorzów.

Organizowany przez portal samorządowy.pl oraz rynekzdrowia.pl konkurs pn. "Zdrowy Samorząd" jest jednym z wydarzeń towarzyszących VIII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. Jego celem jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją działań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną czy profilaktyką wybranych chorób i czynników ryzyka.

W tegorocznej, 6. edycji wydarzenia, spośród wszystkich programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa, wybrano 22 jednostki, na które aktualnie można oddawać swoje głosy. Wśród nich znalazło się Miasto Chorzów nominowane za program wczesnego wykrywania gruźlicy wśród osób powyżej 26. roku życia.

- Program skierowany jest do mieszkańców Chorzowa powyżej 26. roku życia, w szczególności tych, u których istnieje ryzyko zachorowania na gruźlicę. Do programu mogą być włączone osoby, u których występuje co najmniej 1 czynnik ryzyka: kaszel trwający 3 tygodnie i dłużej, osoby z kontaktu z osobami chorymi na gruźlicę, spadek odporności, zmiany w płucach, choroby przewlekłe (np. cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze), pylica płuc, uwarunkowania społeczne (np. bezdomność, bezrobocie, niski status społeczny, emeryci, renciści), nałogi (alkoholizm, narkomania). W 2022 r. udział wzięły w programie 1224 osoby tj. 83,4 proc. populacji objętej programem. Łącznie w latach 2019-2022 w programie wzięło udział 3826 osób - czytamy na stronie portalsamorządowy.pl

Głosowanie na wszystkie zakwalifikowane do konkursu programy odbywa się >>TUTAJ<< i potrwa do 15 lutego do godz. 12:00.

Podobnie jak w ubiegłych latach, nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: zdrowa gmina, zdrowy powiat oraz zdrowe województwo. Zwycięzców poznamy 9 marca podczas Gali VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

Fot. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

Martyna Majewicz

Udostępnij:


konkursZdrowy Samorządprogramy zdrowotnegłosowanieKongres Wyzwań Zdrowotnych

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona