REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Trzeci wiek na start. Za nami XIV Ogólnopolska Olimpiada dla seniorów

Sport

W dniach 16-17 września na Stadionie Śląskim odbyło się jedno z największych wydarzeń sportowych adresowanych do seniorów. Mowa o XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci wiek na start".

REKLAMA

Olimpiada dla seniorów to wyjątkowe wydarzenie, które stanowi promocję zdrowia i aktywnego spędzania wolnego czasu przez pokolenie 50+. Nie tylko uczy ono kształtowania nawyków dbania o własne ciało oraz sprawność fizyczną, ale również rozwija współpracę i integrację z młodym pokoleniem, gdyż obok rywalizacji sportowej na pierwszy plan wysuwa się wzajemna życzliwość i chęć obcowania z drugim człowiekiem.

Tegoroczna XIV edycja Olimpiady, która miała miejsce na Stadionie Śląskim, była imprezą dwudniową. W piątek odbył się Przegląd Kulturalny, konferencja oraz wieczór integracyjny uczestników, z kolei w sobotę przyszedł czas na sportowe zmagania.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się 17 września o godz. 10 od tradycyjnego przemarszu drużyn, który był okazją do zaprezentowania kultur i obyczajów swoich małych ojczyzn. Oczywiście nie mogło zabraknąć także symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego oraz odśpiewania hymnu narodowego. O godz. 11 zawodnicy wystartowali w konkurencjach sportowych, takich jak: biegi, pływanie, pchnięcie kulą, łucznictwo, tenis stołowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy oraz turniej boule. 

Na zakończenie imprezy najlepszym sportowcom wręczono pamiątkowe medale. W sumie udział w wydarzeniu wzięło 55 organizacji senioralnych, w tym ponad 600 zawodników, z których najstarsi mieli ponad 90 lat!

Fot. Stadion Śląski

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Stadion Śląskiolimpiadaseniorzy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Środa
Listopad 2023
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina
REKLAMA