AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Adam Lichota laureatem nagrody im. Grażyny Langowskiej dla nauczycieli i wychowawców

Kultura

Adam Lichota, nauczyciel historii w Zespole Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie otrzymał nagrodę im. Grażyny Langowskiej. Wyróżnienie zostało przyznane za krzewienie postawy patriotycznej w młodym pokoleniu. Fundatorem jest Instytut Pamięci Narodowej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Pracę nauczyciela historii Pan Adam wykonuje w chorzowskim ZST od 2002 roku i kontunuuje ją do dnia dzisiejszego. Chętnie angażuje się we wszelkiego rodzaju inicjatywy historyczne, w które włącza się a także realizuje osobiście. Nie sposób wymienić wszystkich, zapraszamy do szerszej lektury na stronie IPN >>TUTAJ<< Na szczególną uwagę zasługuje organizowany od 2020 roku przez Pana Adama "Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju", który upamiętnia słynny marsz śmierci z Oświęcimia do Gliwic. Jest to wydarzenie cykliczne, wpisane w obchody wyzwolenia Nazistowskiego Obozu Zagłady w Oświęcimiu.

W obchodach wzięli udział m.in.: premier RP Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Wspólnoty Polskiej Dariusz Bonisławski oraz dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej prof. Jan Żaryn, a także córka śp. Grażyny Langowskiej Helena Kramarska. W trakcie uroczystości odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Grażyny Langowskiej, zaś jedna z sal urzędu otrzymała jej imię.

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


adamlichotanagrodalangowskiej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery